Buggyra míří vysoko

Z tiskové konference týmu Buggyra, Praha, restaurace Avion 58, 30.4.2013
- 30. 04. 2013, Praha -

Závodem v italském Misanu startuje ve dnech 18. - 19. května nový ročník evropského šampionátu tahačů. Jak potvrdila tisková konference týmu Buggyra, je jedna z historicky nejúspěšnějších stájí plně připravena.

David Vršecký vstupuje do nového ročníku s číslem 33, které nahradilo číslo 5 z předchozích sezón. "Život je změna. Kromě toho jsem s třiatřicítkou startoval v roce 2005 při přestupu do třídy Race Truck a hned v Barceloně jsem vyhrál první závod. Dohodli jsme se, že nové číslo vyměním pouze za jedničku, která náleží úřadujícímu šampiónovi," konstatoval David a zároveň tak naznačil ambice, se kterými vstupuje Buggyra do nové sezóny. "Jdu do každého závodu s tím, že chci vyhrát. Jinak by to nemělo cenu. S podobnými záměry ale sedá do auta více jezdců. Jen loni vyhrálo některý ze závodů celkem 11 jezdců, což snad historie nepamatuje. Na druhou stranu mám před sebou data z posledního testování a jsem hodně spokojený."

Dvojnásobný mistr Evropy zahájí sezónu jako čerstvý držitel čerstvý světových rychlostních maxim v jízdě závodním tahačem, největší soupeře vidí v jezdcích na strojích MAN."Dvojici Hahn-Albacete, která kralovala v posledních dvou sezónách, doplnil Markus Östreich. Hodně rychlý bude i Maďar Kiss, který pojede na loňském mistrovském autě Hahna. Velkou neznámou jsou Adam Lacko s Markusem Bösigerem na Renaultech, ale jak znám Mario Kresse, budou mít hodně dobrá auta. I v této konkurenci se chci posunout pokud možno co nejvýše. Čeká mě těžká, ale nikoli nesplnitelná mise."

Novinkou je i angažmá Michala Matějovského jako testovacího jezdce. "V průběhu sezóny budu mít málo času na testování. Michal se každým odjetým kolem zlepšuje, má potenciál stále zrychlovat," soudí David. Stejně, jako v loňské sezóně je v jednání Michalova účast na závodech v Mostu a v Jaramě. "Loni jsem dojel při svém prvním závodě tahačů na bodovaném místě. Letos jsem testoval dvakrát v Mostě a můžu říct, že auto je zase někde jinde. Rád bych v této sezóně závodil, uvidíme, jak se mi podaří skloubit časový program. Snad to vyjde," doufá Michal.

Hned v osmi závodech se letos představí s Buggyrou ruský jezdec Juri Jegorov, který pokračuje v budování ruského týmu Red Ice. Podle sportovního ředitele Buggyra Jana Kalivody se jedná o spolupráci výhodnou pro obě strany."Juri měl možnost výběru a znovu vsadil na Buggyru. Nemyslím si, že by měl výrazné jezdecké ambice, spíše připravuje půdu pro potenciální závodníky. Díky němu máme zajištěnu publicitu v ruských médiích, což je pro značku Buggyra důležité zejména s ohledem na naše aktivity týkající se Rallye Dakar, která se těší v Rusku nesmírné popularitě."

Zdroj: Power Sports Enterprises, s.r.o., foto: Karel Hrnčíř

Z tiskové konference týmu Buggyra, Praha, restaurace Avion 58, 30.4.2013 Z tiskové konference týmu Buggyra, Praha, restaurace Avion 58, 30.4.2013 Z tiskové konference týmu Buggyra, Praha, restaurace Avion 58, 30.4.2013 Michal Matějovský a David Vršecký na tiskové konferenci týmu Buggyra

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto