Ohlédnutí za úspěšnými závody FIA ETCC na Slovakia Ringu

Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková přijela podpořit jezdce týmu Křenek Motorsport na okruh Slavakia Ring
- 1. 5. 2013, Hradec Králové -

Nová Miss Slovenska Karolína Chomisteková (19), která svým půvabem okouzlila nedávno i rappera Rytmuse, patří k nejkrásnějším slovenským "miskám" posledních let. V neděli 28. 4. 2013 navštívila slovenský automobilový okruh Slovakia Ring nedaleko Bratislavy. Byla zde na pozvání automobilového závodníka Michala Matějovského, aby svojí přítomností podpořila český tým Křenek Motorsport, za který Matějovský - spolu s dalším českým jezdcem Petrem Fulínem - startuje s vozem BMW 320 SI v okruhových automobilových závodech evropského poháru cestovních vozů - FIA ETCC.

Závody FIA European Touring Car Cup (FIA ETCC) jsou oblastí motorsportu, se kterou má Michal Matějovský už určité zkušenosti. V tomto seriálu debutoval v roce 2007 s vozem Alfa Romeo S 2000 na jednom z italských okruhů (Adria) a do FIA ETCC se později vrátil v roce 2012, kdy si vyzkoušel účast s vozem SEAT Leon 2.0 TDi na slovenském okruhu Slovakia Ring a v těchto závodech zvítězil. Jeho starší týmový jezdecký kolega Petr Fulín startoval premiérově v celém ročníku FIA ETCC 2012 a hned skončil na třetím místě celkového pořadí. I letos mají oba jezdci našlápnuto na dobré umístění. Petr Fulín je dokonce, po dvou odjetých podnicích - v Monze a na Slovakia Ringu, na vedoucí pozici. Seriál FIA ETCC 2013, který čítá pět závodních víkendů, vyvrcholí počátkem října (6. 10. 2013) v České republice na Automotodromu Brno. Seriál tak navazuje na tradici minulých let, kdy tu závody Mistrovství Evropy cestovních vozů - předchůdce dnešního FIA ETCC - vyhrávali čeští jezdci Enge a Vojtěch.

Slovenský závod FIA ETCC, který se konal o uplynulém víkendu, byl letošním druhým závodním podnikem celého seriálu závodů FIA ETCC a oba jezdci českého týmu Křenek Motorsport - Michal Matějovský i Petr Fulín - se mohli radovat z dobrého umístění, když Fulín v závodech zvítězil a Matějovský obsadil celkově 3. místo. Škoda jen rozhozené geometrie Matějovského BMW díky střetu s vozem Slováka Maťo Homoly, ke kterému došlo před boxy v Pit Lane hned na začátku sobotních kvalifikačních jízd, když slovenský jezdec vyjížděl v nevhodný okamžik z boxů (viz. ON BOARD video v příloze tohoto článku). Matějovský později v důsledku této drobné kolize kvalifikaci nedokončil, vše ale získal zpět v obou závodech, když skončil 2x na 3. místě. Miss Karolína Chomisteková tak určitě přinesla oběma jezdcům trochu pomyslného jezdeckého štěstí a mohla si spolu s nimi užívat jejich nedělního vítězství. Všichni jsou nyní zvědavi, jak se šampionát bude vyvíjet dál. Ukáže to už za nedlouho 3. podnik FIA ETCC, který se uskuteční na rakouském okruhu Salzburgring ve dnech 17. -19. 5. 2013.

Slovakia Ring, 28.4.2013, Michal Matějovský s vozem BMW 320SI, FIA ETCC Slovakia Ring, 28.4.2013, Michal Matějovský s vozem BMW 320SI, FIA ETCC Slovakia Ring, 28.4.2013, Michal Matějovský s vozem BMW 320SI, FIA ETCC Slovakia Ring, 28.4.2013, Michal Matějovský s vozem BMW 320SI, FIA ETCC Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková byla hostem týmu Křenek Motorpsort Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková byla hostem týmu Křenek Motorpsort Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková byla hostem týmu Křenek Motorpsort Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková byla hostem týmu Křenek Motorpsort Nová slovenská Miss Karolína Chomisteková byla hostem týmu Křenek Motorpsort Michal Matějovský Michal Matějovský a Petr Fulín Gratulace krátce po nedělním závodě Gratulace krátce po nedělním závodě Ocenění nejlepších - podium Slovakia Ring, 28.4.2013 Ocenění nejlepších - podium Slovakia Ring, 28.4.2013 Michal Matějovský krátce po tiskové konferenci na okruhu Slovakia Ring

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto