České naděje bohužel nedopadly

- 26. 5. 2013, Castello, Italie -

Již dlouho česká motokárová historie nezažila situaci, kdy by na vrcholném podniku, v tomto případě Rotax Eurochallenge, stáli hned dva piloti na špičce startovního pole. Ani tento fakt však nepřinesl českým barvám tolik toužený úspěch. Po startu semifinále byli přitom oba čeští jezdci v popředí startovního pole, na konci druhého kola byl Jiří Forman čtvrtý a Petr Běžel šestý. Stačil ale jeden un fair zákrok anglického jezdce a oba naši piloti byli mimo hru. Ani jejich skvělé výkony ve finále, kde oba startovali z konce pole a předjížděli jednoho soupeře za druhým, nestačily na lepší než 18., resp. 20 místo v cíli.

Na startu semifinálové jízdy kategorie Senior Max stáli ve třetí řadě oba čeští zástupci, kteří se přímo kvalifikovali do finálové části. Jiří Forman jako 5. a Petr Běžel jako 6. Zbylí dva čeští pilloti Petr Fulín a David Rychtár bojovali o účast ve finále v opravné jízdě, ale neměli štěstí a mezi šest postupujících jezdců se neprobojovali. Nicméně postavení Jiřího Formana a Petra Běžela bylo více než nadějné! A po startu se tento fakt potvrdil, oba naši jezdci byli na samé špičce startovního pole. Záludnost motokárových závodů se ale projevila hned ve třetím kole, kdy zvenku jedoucí anglický pilot zcela v rozporu s pravidly zaútočil na oba naše jezdce a naprosto nefér způsobem je poslal mimo trať. Bohužel tak nešťastně, že motokára ani jednoho z nich nebyla schopna další jízdy.

Do finálové jízdy tak oba čeští piloti startovali až ze samého závěru startovního pole. To při dnešní vyrovnanosti nedává prakticky žádnou naději na solidní umístění. Po startu ale jak Jiří Forman, tak Petr Běžel bojovali a postupně předjížděli jednoho soupeře za druhým. Dokázali se tak probojovat až na konečnou 18. příčku v podání Jiřího Formana a 20. pozici, na které dokončil finále Petr Běžel. Škoda nepovedého semifinále, protože oba měli předpoklady skončit na stupních vítězů.

"Naprosto vážně uvažuji o ukončení závodní kariéry v motokárách, už mě unavuje situace, kdy celé dva dny tvrdě pracujeme na výsledku, neudělám žádnou chybu ani já, ani tým, a přesto nakonec - ne vlastní vinou - je výsledek špatný. Je to vždy loterie s nejistým výsledkem, která ale stojí obrovské peníze a myslím, že tyto nemalé prostředky lze využít efektivněji.", netajil své rozčarování Jiří Forman. Podrobné výsledky, videa a průjezdy najdete na www.rgmmc.com

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto