Středoevropská zóna Rotax nadále v režii českého pilota Jiřího Formana!

Jiří Forman si vítězsvím na okruhu Speedworld v Rakousku upevnil vedoucí pozici v seriálu CEE Rotax Max Challenge 2013
- 07. 07. 2013, Speedworld-Pachfurth, Rakousko -

Třetí závod série CEE Rotax Challenge 2013 opět ukázal na dominanci českého pilota Jiřího Formana a to i přes penalizaci, kterou Jiří Forman obdržel po suverénně vyhraném semifinálovém závodě. Po penalizaci 5 sekund tak byl klasifikován až jako třetí a do finále startoval z druhé řady. Nicméně ani to nezabránilo Jiřímu Formanovi, aby finále suverénně ovládl a dojel si tak pro své další vítězství v této sérii.

V ranním měřeném tréninku Český jezdec obsadil druhou pozici s pouhými tisícinami vteřiny ztráty za prvním Sandorem Jakabem. Na startu semifinálové jízdy tak stál v první řadě. Vzhledem k chybám vedoucího jezdce se ale start 5x opakoval a ani šestý pokus nebyl bez problémů. Jezdci sice odstartovali, ale červená světla svítila i v okamžiku, kdy startovní pole protnulo startovní čáru. Dle po celém světě platných předpisů závod nebyl odstartován. Ne ale v sérii CEE! Jiří Forman odstartoval na první pozici, ale vzhledem ke zmíněným světlům po startu odstavil a očekával další start. Když ho předjel druhý a třetí jezdec a blížili se další, vyšlo najevo, že traťoví komisaři gestikulují, že závod byl přeci jen odstartován. Jiří Forman byl nucen zpět předjíždět jezdce před ním, což se mu povedlo v dalších dvou kolech a pak už jen navyšoval náskok na konečné více než čtyři vteřiny v cíli. "Po dojezdu mě šokovala informace o penalizaci za předčasný start, když závod vlastně nebyl odstartován. Dohady trvaly více než hodinu a pochopil jsem, že reálné argumenty nikdo nechce slyšet a že vlastně bylo rozhodnuto ještě v průběhu závodu. Musel jsem se tedy smířit s tím, že skončím až třetí, i když jsem závod vyhrál s velkým náskokem a navíc, že budu do finále startovat až z druhé řady namísto pole position. O to více jsem ale chtěl ukázat, že mám na vítězství a že naše technika je špičkově připravena," okomentoval problémy v semifinále český pilot.

Pouhá dvě kola finálové jízdy pak trvalo, než Jiří Forman předjel soupeře před sebou a usadil se na prvním místě. Na této pozici pak vydržel až do cíle a ve finále zvítězil. Tím navýšil své vedení v seriálu CEE Rotax Challenge a po třech závodech s náskokem ovládá celkové pořadí.

Škoda účelové penalizace, jinak by se Jiří Forman stal celkovým vítězem celé série již po těchto závodech a Česká republika by tak mohla mít ve World Grand Finals poprvé dva zástupce (vedle vítěze Českého poháru postupuje i vítěze CEE). Takhle si budeme muset počkat až do září na poslední závod v chorvatském Novi Marofu.

Reportáž ze závodů je ke shlédnutí zde: • video •

Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko Jiří Forman, CEE Rotax Max Challenge 2013, Speedworld, Rakousko

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto