Petr Fulín vítězem v Perguse, Michal Matějovský si připsal body za 8. a 5. místo

Michal Matějovský s vozem BMW 320si v závodě FIA ETCC v Perguse na Sicílii
- 14. 07. 2013, Pergusa, Itálie -

První závod šampionátu FIA ETCC v Perguse vyhrál jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín (BMW 320si) před Dušanem Borkovičem (Chevrolet Cruze) a Maťo Homolou (BMW). Druhý jezdec českého týmu Michal Matějovský projel cílem na 7. místě za Igorem Skuzem, Andrinou Gugger a Peterem Riklim.

Druhý závod Evropského poháru na Autodromo di Pergusa se stal kořistí slovenského závodníka Maťa Homoly. Homola v závodě zvítězil před Petrem Fulínem a Dušanem Borkovičem. Na čtvrtém místě projel cílem Igor Skuz se Seatem a páté místo vybojoval druhý jezdec týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský.

Vítězem celého víkendu se s 21 body stal Petr Fulín před Maťo Homolou a Dušanem Borkovičem. Michal Matějovský obsadil v hodnocení celého víkendu šestou příčku.

Šampionát FIA ETCC má před sebou nyní již jen jeden zavodní podnik, jehož hostitelem bude o prvním říjnovém víkendu Automotodrom Brno. Pořadí pěti nejlepších jezdců před tímto závěrečným podnikem je následující: 1. Petr Fulín - 66b, 2. Maťo Homola - 58b, 3. Dušan Borkovič - 35b, 4. Peter Rikli - 30b, 5. Michal Matějovský - 28b

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto