MĚŘENÉ TRÉNINKY ROTAX EUROCHALLENGE 2013 NA ANGLICKÉ TRATI PFI

Jiří Forman má za sebou měřený trénink na trati PFI v Anglii
- 19. 07. 2013, PFI, Anglie -

Na Anglii zcela netypické subtropické počasí přivítalo ve třetím klání Rotax Eurochallenge celkem 130 jezdců z 26 zemí ve třech tradičních kategoriích. Česká republika je zastoupena pouze v kategorii Rotax Max Senior, a to hned třemi piloty: Jiří Forman startuje na podvozku Tony Kart v anglickém týmu Protrain, Petr Běžel jede na podvozku MS Kart a v barvách MS Kart Racing Team a Petr Fulín sedlá podvozek OK1 v týmu OK1 Racing Team. Měřený trénink z našich nejlépe zvládl Petr Běžel na 14. místě a Jiří Forman, který byl 19. Petr Fulín pak skončil až na 42. pozici.

Již v dopoledních volných trénincích se ukázalo, že startovní pole bude velice vyrovnané a ani Jiří Forman s Petrem Běželem nezaostávali příliš za těmi nejrychlejšími, když Jiří Forman se dokonce dokázal posunout do elitní desítky a skončil na devátém místě.

V měřených trénincích se díky vedrům málokterý jezdec dokázal přiblížit časům z dopoledního tréninku a bohužel se to nepodařilo ani našim pilotům. Petr Fulín startoval ve druhé skupině a skončil v ní až čtrnáctý. Jiří Forman a Petr Běžel startovali ve skupině třetí a oba asi doplatili na taktizování celého pole jezdců. Díky tomu byla tato - papírově nejnabitější - skupina ze všech tří nejpomalejší. Lepším z našich jezdců byl tentokrát Petr Běžel, celkově skončil čtrnáctý, Jiří Forman byl s časem o 5 setin pomalejším až na místě devatenáctém. I tento fakt svědčí o obrovské vyrovnanosti startovního pole!

Zítra tak budou oba naši nejlepší jezdci startovat ve všech čtyřech vyřazovacích rozjížďkách za sebou ze třetí (Petr Běžel), respektive čtvrté (Jiří Forman) startovní řady. "Během volných tréninků jsme se neustále zlepšovali a dnes dopoledne jsme již jeli srovnatelně s nejužší špičkou. V měřeném tréninku jsem ale jednak doplatil na taktizování celé skupiny jezdců a také na to, že jsem neodhadl vzdálenost závodníka přede mnou a ve svém nejrychlejším kole ho dojel, ke své smůle, přesně v poslední zatáčce před cílem. Zítra nás čeká tvrdá práce, ale těším se na to.", netajil se svým odhodlání do zítřejších rozjížděk Jiří Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto