Ve finálové části Rotax Eurochallenge v anglickém PFI čeští zástupci chybět nebudou

Pohled na okruh PFI v Anglii
- 20. 07. 2013, PFI, Anglie -

Sobotní kvalifikační rozjížďky z našich jezdců velice pohodově zvládl Petr Běžel, když nezaváhal ani v jedné z nich a s přehledem postoupil do finálové části jako šestnáctý. Jiří Forman od první chvíle bojoval se zánětem šlach na ruce, který ho trápí již od počátku závodění zde v PFI. Přidáme-li k tomu kolizi a následné vypadnutí ve druhé rozjížďce, bylo nakonec štěstí, že skončil 28. a kvalifikoval se jako poslední přímý postupující. Poslední český zástupce Petr Fulín skončil 37. Zítra ráno ho tak čeká tzv. Druhá šance, tedy závod o posledních šest postupových míst do finálové části.

Oba naši jezdci startovali ve všech dnešních rozjížďkách hned za sebou. Všechny starty zvládli oba piloti slušně, v prvních kolech se pohybovali do první desítky. Zatímco Petr Běžel vždy umístění v této elitní skupině udržel, Jiří Forman se trápil a musel bojovat o každé místo s jezdci, kteří útočili ze zadních pozic. Petr tak obsadil postupně 4., 7. a dvakrát 8. místo, Jiří končil 11., 15., opět 11. a nakonec 9. Petr Fulín bojoval především sám se sebou a dojížděl většinou v polovině druhé desítky.

"Bohužel obstřiky ani silné prášky nezabraly a tak jsem se v každém závodě trápil. Vidět to bylo zvláště v táhlých zatáčkách a při brzdění před ostrými zatáčkami. Musel jsem proto jet velmi defenzivně a prakticky bez šance někoho ohrozit. Neumím si vůbec představit, že bych měl zítra opět závodit, v bolavé ruce neudržím ani klíče od karavanu! V poslední jízdě jsem už nebyl schopen ani mačkat přední brzdu, jaké jsem měl bolesti.", postěžoval si sklíčený Jiří Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto