Formanova motokárová sezóna jde pomalu do finále

Jiří Forman opět pojede před rakouským publikem na okruhu Speedworld v Pachfurthu v polovině září
- 19. 08. 2013, Praha -

V těchto dnech pomalu vrcholí přípravy Jiřího Formana na poslední závody letošní motokárové sezóny. Nejprve se představí na čtvrtém a závěrečném podniku seriálu závodů Rotax Max Eurochallenge ve francouzském Salbris. Bude to o druhém zářijovém víkendu, tedy ve dnech 6. - 8. 9. 2013. A o týden později, ve dnech 13. - 15. 9. se Forman objeví v závěrečném podniku Středoevropské zóny CEE Rotax Euro Challenge 2013 na okruhu Speedworld v rakouském Pachfurthu.

Zejména závody Středoevropské zóny CEE Rotax Euro Challenge budou pro Formana velmi důležité. Je totiž před posledním závodem ve vedení klasifikace jednotlivců prestižní kategorie Rotax Max Senior a právě tyto poslední závody rozhodnou o tom, zda vynikající umístění na špici udrží a stane se tak celkovým vítězem. "Na závody se připravujeme s celým týmem skutečně zodpovědně. Původně se poslední podnik měl konat v chorvatském Novi Marofu, ale pořadatelé na poslední chvíli místo konání změnili a závěrečný podnik se uskuteční v rakouském Pachrurthu, kde se konal i minulý závod tohoto seriálu. To znamená, že pojedeme na stejné trati jako minule, i když se pořadatelé rozhodli trať trochu přestavět, může to být pro mne drobná výhoda, protože právě v Pachfurthu se mi minule podařilo zvítězit a tamní trať mi sedí. Navíc mám skutečně velkou motivaci, protože vítěz této soutěže postupuje přímo do Světového finále World Grand Finals, které se v letošním roce pojede v USA," prozradil před závěrečnými zářijovými závody Jiří Forman.

Rotax Max Grand Finals se v historii pojede ve Spojených státech vůbec poprvé. Uskuteční v listopadu v New Orleans a zúčastní se ho na 365 jezdců z více než 60 zemí z celého světa (http://www.youtube.com/watch?v=0GsrOOV0gQM).

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto