Matějovský závodil i na Truckfestu

Mercedes C63 AMG Black Series o výkonu 517 PS a Chevrolet Camaro ZL1 o výkonu 580 PS na startu sobotního sprintu
- 15. 09. 2013, Hradec Králové -

O uplynulém víkendu se na královéhradeckém letišti konal již 13. ročník populárního setkání kamionů nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí. Jedná se o největší setkaní autodopravců ve střední Evropě. Této akce se zúčastnil také jezdec týmu ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT Michal Matějovský, který byl na Truckefestu 2013 hostem jednoho z vystavovatelů, Sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia.

Během setkání královéhradeckého automobilového závodníka s diváky a návštěvníky akce vznikla myšlenka podporovaná jedním z dalších vystavovatelů, libereckou společností HELICAR a.s. (www.helicar.cz). O co šlo vysvětluje Michal Matějovský: "Mezi návštěvníky stánku Sdružení ČESMAD Bohemia se objevili majitelé společnosti HELICAR a.s. a přišli za námi s návrhem zkusit si na ploše hradeckého letiště zazávodit, v krátkém 220 m sprintu. Měli k dispozici nový Mercedes C63 AMG Black Series o výkonu 517 PS. No a protože jsme na stánku předváděli shodou okolností náš týmový Chevrolet Camaro ZL 1 (max. výkon 580 PS), neváhal jsem ani chvilku a nabídku přijal."

Za volant mercedesu usedl předseda dozorčí rady společnosti Helicar a.s., pan Ladislav Ornst. Chevrolet Camaro řídil Michal Matějovský. Postupně byly odstratovány tři krátké sprinty. Výsledky byly velmi vyrovnané. Oba jezdci se silnými vozy tak vytvořili vlastně zajímavý "předzávod" před soutěží kamiónů ve sprintu na 220 m. Za velkého diváckého zájmu nakonec zvítězil Michal Matějovský s vozem Chevrolet Camaro ZL 1, když vyhrál dvě ze tří rozjížděk. Prohlédněte si video z Truckfestu.

Mercedes C63 AMG Black Series o výkonu 517 PS vs.Chevrolet Camaro ZL1 o výkonu 580 PS Mercedes C63 AMG Black Series o výkonu 517 PS vs.Chevrolet Camaro ZL1 o výkonu 580 PS Mercedes C63 AMG Black Series o výkonu 517 PS Chevrolet Camaro ZL1 o výkonu 580 PS

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto