Fulín s Matějovským na čele obou pátečních testů FIA ETCC

Michal Matějovský během pátečních volných tréninkových jízd na brněnském okruhu
- 4. 10. 2013, Brno -

Program závodního víkendu FIA ETCC v Brně odstartovaly dva hodinové testy, v nichž si autorství nejrychlejších časů připsal jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín. Zatímco v tom prvním to byl čas 2:13.077, tak v tom druhém zajel Fulín své nejrychlejší kolo za 2:12.525! Michal Matějovský si pak se svým BMW 320si připsal v dnešních testech dvě druhá místa za časy 2:13.693 a 2:12.652. Jezdci týmu Josefa Křenka dnes jako jediní dokázali prolomit magickou hranici 2:13.000. Třetí jezdec týmu, Jaromír Štádler, který s vozem SEAT León bojuje o body v kategorii Single Make Trophy si pak díky časům 2:19.612 a 2:18.847 připsal dvě desátá místa.

Sobotní program FIA ETCC na brněnském Masarykově Automotodromu odstartuje 9:00 třicetiminutový volný trénink, po kterém již bude ve 13:10 následovat půlhodinová kvalifikace, jejíž výsledky rozhodnou o postavení na startovním roštu v prvním nedělním závodě.

Petr Fulín: "S průběhem testu jsem spokojen, jsme si vědomi kde přesně jsou naše rezervy. Čas jako takový bych nyní nechtěl hodnotit. Jde nám o výsledek celého víkendu. Dnes jsme asi jako jediní použili nové pneumatiky, což do jisté míry zkresluje dnešní dosažené výsledky. Navíc se dá očekávat, že jezdci, kteří jsou zde poprvé se zítra ještě o něco zrychlí. Jediným našim problémem tak jsou pouze problémy s gripem, ale s tím jsme do zítřka schopni ještě něco udělat."

Michal Matějovský: "Hodnotil bych to podobně jako Petr. Důležitá bude až zítřejší kvalifikace. Mým největším soupeřem je Dušan Borkovič a toho se mi dnes podařilo udržet za zády. Snad to tak bude i zítra."

Josef Křenek: "Jezdci dnešními výsledky potvrdili dobré časy zajeté při předchozích testech. Velice pozitivně mne překvapil čas Michala Matějovského, který si zde dnes zajel své osobní maximum. Dnes to však byl pouze test a tak není jednoznačně možno říci jak na tom doopravdy jsme v porovnání s konkurencí. Věřím, že jsme však dobře připravení a že v kvalifikaci navážeme na dnešní výsledky."

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto