Kvalifikační double pro tým Křenek Motorsport!

Michal Matějovský zajíždí k boxů na výměnu pneu během sobotní kvalifikace
- 5. 10. 2013, Brno -

Jezdci týmu Křenek Motorsport, Michal Matějovský a Petr Fulín ovládli brněnskou kvalifikaci šampionátu FIA ETCC. Oproti předchozím kvalifikačním kláním byl tentokráte tím rychlejším jezdcem Michal Matějovský. Matějovský po úvodních časech, které se drželi za hranici včerejších 2:13, zajel necelých 5 minut před koncem kvalifikačního limitu čas 2:12.479 a opět tak o kousek posunul své dosavadní brněnské maximum!

Petr Fulín zajel v úvodu kvalifikace čas 2:12.710, který později dokázal vylepšit na 2:12.687. V jeho posledním rychlém kole však v prvním sektoru vlály žluté vlajky a Fulínovo dnešní maximum tak zůstalo na hodnotě 2:12.687. Na časy jezdců týmu Josefa Křenka nedokázal až do konce zareagovat žádný ze soupeřů a na zítřejším startovním tak budou v první řadě stát dva české vozy BMW 320si. Třetí z jezdců týmu Křenek Motorsport Jaromír Štádler, zajel se svým Seatem León nejrychlejší kolo za 2:20.068, což jej ve výsledkové listině zařadilo na desátou příčku v kategorii Single Make Trophy.

Díky dvěma kvalifikačním bodům se náskok Petra Fulína na slovenského jezdce Maťa Homolu navýšil na čele tabulky průběžného hodnocení na rovných deset bodů. Michala Matějovského pak tříbodový zisk posunul v tabulce průběžného hodnocení na čtvrté místo před Švýcara Petera Rikliho. Matějovského ztráta na třetí místo Dušana Borkoviče a tím i titul druhého vicemistra se snížila na rozdíl pouhých pěti bodů.

Sezónu šampionátu FIA ETCC 2013 zítra zakončí dva půlhodinové závody. Jejich starty jsou naplánovány na 11:25 a 13:00 a v přímých přenosech je bude přenášet satelitní stanice Eurosport 1.

Michal Matějovský: "Na začátku to nebylo úplně ono, nedařilo se mi mezi pomalejšíma Fiestama najít prostor pro rychlé kolo. Ve druhé polovině jsme nasadili nové pneumatiky a hned v prvním kole po výjezdu z boxů se mi podařilo zajet tento skvělý výsledek. Možná by to bylo v dalším kole ještě o kousek lepší, to už ale vlály žluté vlajky a tak z toho nic nebylo. Ze zisku pole mám pochopitelně velkou radost, protože mě to posunulo zase o kousek blíže k celkovému třetímu místu."

Petr Fulín: "Michal dnes zajel výborné kolo, já jsem bohužel s ohledem na žlutou fázi nebyl schopen plně využít potenciál druhé sady nových gum. V každé kvalifikaci a v každém závodě se vždy soustředím na první místo, tentokráte to žel nevyšlo. Michalovi to samozřejmě přeji, je skvělé mít obě auta v první řadě a půjdeme li do důsledků, tak dnešní výsledek je to nejlepší pro celý náš tým. Já jsem zvýšil náskok na Maťa Homolu a Michal snížil ztrátu na Dušana Borkoviče. Jak je dobře známo, tak brněnská trať velice dobře sedí bavorákům, tato výhoda však platí pouze za sucha a tak věřím, že i zítra bude počasí na naší straně."

Jaromír Štádler: "Ráno v tréninku se mi jelo perfektně, oproti kvalifikaci jsem byl rychlejší až o dvě vteřiny. Na autě jsme neudělali žádnou změnu a tak ty pomalejší časy přikládám skutečnosti, že dráha byla při kvalifikaci asi o dvacet stupňů teplejší. Jsou to mé poslední závody a tak bych si to zítra rád užil a pokud možno přidal i nějaký dobrý výsledek."

Josef Křenek: "Brno je pro nás domácím závodem a dnešní výsledky potěšily nejen nás, ale určitě i všechny diváky podél trati. Oba jezdci dnes byli hodně vyrovnaní a odvedli výbornou práci. Michal dnešním výsledkem znovu poukázal na to, že když jede na trati, kterou zná již z dřívějších startů, je mnohem rychlejší. Stejně tak Petr Fulín, kterého v jeho rychlém kole přibrzdily žluté vlajky a tak nemohl předvést své maximum."

Pořadí po kvalifikaci: 1. Petr Fulín - 68b 2. Maťo Homola - 58b 3. Dušan Borkovič - 36b 4. Michal Matějovský - 31b 5. Peter Rikli - 30b

Aktualizace: Michal Matějovský a Ferenc Ficza byli penalizováni ztrátou tří pozic na startovním roštu prvního brněnského závodu. Důvodem pro tyto penalizace bylo přehlédnutí výzvy ke kontrolnímu vážení v průběhu kvalifikace. Do zítřejšího závodu tak z první řady odstartují Petr Fulín a Dušan Borkovič, ve druhé pak bude stát Michal Matějovský a Maťo Homola. Výsledky a získané body zůstávají i nadále v platnosti.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto