Fulín mistrem Evropy, Matějovský pátý

Michal Matějovský spolu se svým týmovým kolegou Petrem Fulínem a týmovým šéfem Josefem Křenkem při přebírání trofejí za vítězství ve FIA ETCC 2013
- 6. 10. 2013, Brno -

Petr Fulín s přehledem ovládnul oba brněnské závody šampionátu FIA ETCC a stal se tak prvním českým jezdcem, který dokázal vybojovat okruhový titul Mistra Evropy. K titulu Mistra Evropy přidali čeští jezdci také vítězství v Poháru národů. V prvním brněnském závodě zvítězil Fulín způsobem start cíl před Maťo Homolou a Dušanem Borkovičem. V tom druhém pak bylo pořadí totožné, s tím rozdílem, že Fulín do závodu startoval z osmého místa. Na čelo se dostal po těsném souboji s Matěm Homolou již ve třetím kole a své vedení bez problémů udržel až do odmávnutí šachovnicového praporu. "Ze vnitř auta to vůbec nevypadalo tak jednoduše, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nebyly to vůbec snadné závody a o to více mne dnešní úspěch těší," řekl Petr Fulín po skončení druhého závodu na tiskové konferenci.

Fulínův týmový kolega Michal Matějovský, pomýšlel na počátku závodního víkendu na zisk celkového bronzu. Vyhraná sobotní kvalifikace nasvědčovala tomu, že je vše na té nejlepší cestě, to se však změnilo ve čtvrtém kole prvního závodu, kdy se Michal Matějovský ocitnul se svým BMW 320si mimo trať. To znamenalo nejen konec prvního závodu, ale také start z poslední řady do druhé závodní jízdy. V té Michal předvedl skvělou stíhací jízdu plnou předjížděcích manévrů, nicméně na lepší než deváté místo v cíli to nestačilo.

Třetí jezdec týmu Josefa Křenka, Jaromír Štádler se s kariérou závodního jezdce rozloučil devátým a desátým místem v kategorii Single Make Trophy.

V konečné tabulce FIA ETCC dnešní výsledky znamenají vítězství Petra Fulína a páté místo pro Michala Matějovského. V tabulce hodnocení Poháru národů pak zvítězili jezdci České Republiky se 77 body před Slovenskem (56b) a Ruskem (52b).

Petr Fulín: "Dnes je nejlepší den mé závodní kariéry. Máme za sebou skutečně skvělý víkend. Celý náš tým opět odvedl výbornou práci, na jejímž konci bylo perfektně připravené auto. Je skvělé získat titul na naší domácí trati před našimi sponzory a fanoušky. Je to fantastický pocit"

Michal Matějovský: "Škoda toho nepovedeného prvního závodu. V tom druhém už jsem pak mohl jet uvolněněji a tak jsem si tu jízdu pěkně užil. Mrzí mne, že se nepovedlo to třetí místo, ale i tak si myslím, že s celkovým pátým místem mohu být spokojen."

Josef Křenek: "Dnešní výsledek stále vstřebávám a myslím, že mi to nějakou dobu ještě potrvá. Máme za sebou výbornou sezónu, ve které jsme měli ty nejlepší jezdce, nejlepší auto a nejlepší mechaniky. Děkuji celému týmu za výbornou práci v průběhu celé sezóny."

Konečné pořadí FIA ETCC 2013: 1. Petr Fulín 88b 2. Maťo Homola 74b 3. Dušan Borkovič 48b 4. Peter Rikli 40b 5. Michal Matějovský 35b

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto