Grand Finals 2013 se blíží

Pozvánka na Grand Finals v USA
- 31. 10. 2013, Praha -

V době od 13. do 16. listopadu 2013 se v USA, v New Orleans ve státě Lousiana, uskutěční v pořadí již čtrnácté Grand Fianls Rotax MAX Challenge. Poprvé se bude toto Grand Finals konat ve Spojených státech a bez pochyby to bude největší finále v historii této soutěže.

Téměř na 300 jezdců 60 národností přijede závodit na náročné trati NOLA Motorsport Parku v New Orleans, aby získalo RMCGF tituly ve čtyřech různých kategoriích, podporovaných čtyřmi nezávislými dodavateli šasi. Do Grand Finals se kvalifikovalo v každé kategorii vždy 72 nejlepších pilotů, kteří se museli probojovat z národních či kontinentálních soutěží v průběhu celého roku. Vzhledem k tomu, že všichni účastníci budou vybaveni stejnou technikou, kterou si vylosují, půjde o jednu z nejkvalitnějších událostí v celém motokárovém sportu. Rozhodovat tak bude především um jezdců!

Pro české motokárové příznivce bude vše o to zajímavější, že se v New Orleans objeví i náš jezdec Jiří Forman, který si účast v americkém Grand Finals vybojoval díky prvenství v závodech středoevropské série CEE Rotax Max Chalenge 2013. Startovat bude v nejkvalitnější a nejprestižnější kategorii Rotax Seniors Max. "Na nadcházející závody se velmi těším. Už dnes je jasné, že se v New Orleans sejde světová špička. Naše kategorie Rotax Seniors MAX bude vybavena technikou SODI a věřím, že se v silné konkurenci neztratíme," říká před odjezdem do USA Jiří Forman, který do místa dění odjede počátkem listopadu spolu s mechanikem Jiřím Kahudou. O přípravě našeho jezdce těsně před závody i o jejich průběhu budeme pravidelně informovat na těchto stránkách. Shlédnětě video pozvánku!

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto