Kolomý překonal všechny nástrahy

Fat Boy s Martinem Kolomým na pobřeží Pacifiku
- 15. 1. 2014, Iquique/Antofagasta, Chile -

Ať se nikdo nenechá zmást titulkem, bohužel Martin Kolomý se skutečně do závodu nevrátil, před třemi dny ukončil své účinkování v závodě Rally Dakar 2013. To ale neznamená, že by jen pasivně přejížděl od Bivaku k Bivaku. Včera slovo dalo slovo a z hecování s kolegou vnikl podnět k soutěžení. Martin byl během 380 km dlouhého přesunu z Iquique do Antofagasty vystaven splnění několika úkolů svých kolegů a nutno podotknout, že všechny, leckdy s drobnými obtížemi, splnil!

První úkol čekal Martina Kolomého ještě v Bivaku v Iquique, musel se vyhrabat z písku jen se zadním náhonem. S tím si snadno poradil, černý dým z plně vytočeného motoru ihned přilákal množství diváků, ale Martin byl z písku na zpevněné komunikaci během pár vteřin. Po cestě na Martina Kolomého čekal trial na skalnatém pobřeží, zde prokázal klid a přesný odhad, dokázal se doslova vymazlit s každým kamenem i každou skalkou a po několika minutách se usmíval z kabiny své Tatry 815 Buggyra již na silnici.

Při třetím úkolu už Martinovi Kolomému tak do smíchu nebylo. Čekal na něj úkol projet úsek na pobřeží, dosti strmý a tvořený oblými kameny. Sice odhodlaně do tohoto nestabilního terénu najel, ale po chvíli mnoho nechybělo a jeho truck by ležel ve slané vodě na boku. Naštěstí se Martinovi podařilo včas zastavit, musel vystoupit a obcházel zahrabané a nakloněné auto s neskrývanými obavami:"Když jsem vystoupil a viděl, jak jsem nakloněný a zahrabaný, dokonce jsem uvažoval o zavolání asistence, aby mě vytáhli. Pak jsem ale zkusil pomalu couvat až do vody a pak na plný plyn vyjet. Naštěstí se vše zdařilo, ale nemalé obavy jsem měl."

Poslední dnešní úkol se odehrával na pláži a Martin musel projet úsek dlouhý několik set metrů v dosti hluboké vodě. Bylo to o to složitější, že nebyla šance prozkoumat dno a tak nezbývalo, než do toho jít po hlavě a naplno: "Čekal jsem vždy až o něco stečou vlny a pak jsem vyrazil co to dalo. Chvílemi jsem ani neviděl, voda se valila až přes čelní sklo, byla to ale dobrá zábava."

Martin Kolomý tak dnes splnil všechny úkoly, některé zvládl hravě, u některých se zapotil. Hlavně se ale bavil nejen on, ale i celý doprovod a spousta diváků kolem. A to je asi to nejpodstatnější. "Během závodu by to nikoho ani nenapadlo, ale je fakt, že teď už si z některých věcí srandu dělat můžeme. Vlastně nám ani nic jiného nezbývá. Fat Boy je na provizorní nápravě, se kterou se závodit sice nedá, ale přesto jsme na pobřeží udělali pár krkolomných fotek a vymysleli několik krávovin pro pobavení diváků," řekl Kolomý s tím, že každá podobná spontánní akce vždy přiláká množství diváků, což potvrzuje popularitu, jakou si Kolomý během závodu vytvořil. A poznámka na závěr: každá zábava něco stojí a tak po příjezdu do Bivaku šel Martin dobrovolně umýt celé auto od slané vody.

Další informace naleznete také na stránkách www.buggyra.com,
(Z Chile Miroslav Forman).

10. etapa Rally DAKAR 2014 10. etapa Rally DAKAR 2014 10. etapa Rally DAKAR 2014 10. etapa Rally DAKAR 2014

Příští závody

Media foto