Okruhové Zlaté volanty ovládli jezdci týmů Křenek Motorsport a Buggyra

Michal Matějovský obsadil 3. místo v motoristické anketě Zlatý volant 2013, zvitězil Petr Fulín, druhý skončil David Vršecký
- 21. 1. 2014, TOP Hotel Praha -

Michal Matějovský poprvé ve své kariéře vystoupal na pomyslné stupně vítězů v prestižní anketě motoristických novinářů Zlatý volant. Obsadil třetí příčku v celkovém hodnocení výsledků okruhových jezdců v sezóně 2013. Spolu s ním byli na stupních také jeho týmoví kolegové Petr Fulín z týmu Křenek Motorsport, který anketu Zlatý volant 2013 vyhrál. Na druhém místě pak skončil David Vršecký z týmu Buggyra International Racing System.

Matějovský dostal od hlasujících novinářů celkem 59 bodů poté, co obsadil 5. místo v mistrovství Evropy cestovních vozů (FIA ETCC 2013) a učinkoval také v jednom ze závodů mistrovství Evropy tahačů (FIA ETRC 2013). "S výsledky v roce 2014 jsem spokojen a ocenění motoristických novinářů si velice vážím. Byla to vůbec moje první celá sezóna v evropském šampionátu, dříve jsem pouze hostoval v jednom či ve dvou závodech a to je něco jiného. Ocenění beru jako výzvu k útoku na nejvyšší příčky v sezóně FIA ETCC 2014, sezóně na kterou se právě nyní připravuji. Věřím, že příprava proběhne tak, abychom na dobré výsledky v loňském roce mohli navázat a dále je zlepšovat. Děkuji oběma týmům, jejichž barvy hájím, za spolupráci v uplynulé sezóně a už se těším na další závody" řekl po skončení slavnostního ceremoniálu, spojeného s předáváním prestižních ocenění "Zlatý volant 2013", v TOP Hotelu Praha automobilový závodník Michal Matějovský.

Slavnostním večerem provázela diváky moderátorská dvojice Barbora Černošková (ČT) a Petr Dufek (SPORT-PRESS). Záznam večera, ve kterém vystoupily mimo jiné i zpěvačky Markéta Procházková a Olga Lounová, odvysílá také Česká televize na programu ČT 4 Sport a to ve středu 29.ledna 2014, večer po 20 hodině.

Ze slavnostního vyhlášení ankety Ze slavnostního vyhlášení ankety Ze slavnostního vyhlášení ankety Ze slavnostního vyhlášení ankety

Příští závody

Media foto