Křenek Motorsport oznamuje pokračování ve FIA ETCC

Michal Matějovský s vozem BMW 320si vstoupí v letošním roce do své druhé sezóny v závodech mistrovství Evropy cestovních vozů opět v barvách týmu Křenek Motorsport
- 30. 1. 2014, Praha -

Český tým Křenek Motorsport oznamuje třetí sezónu v šampionátu FIA ETCC. Vítězný tým z loňské sezóny, bude i v letošním roce nasazovat v šampionátu ETCC dva vozy kategorie S2000 BMW 320si. Oznámeno bylo již také jméno prvního jezdce, kterým bude Michal Matějovský, jenž v loňském ročníku při své premiérové sezóně v Evropském poháru cestovních vozů obsadil konečné páté místo.

"Michal je mladý talentovaný pilot. V předchozí sezóně ukázal, že má velký potenciál a tak jsem rád, že naše spolupráce bude pokračovat i v letošním roce," říká šéf týmu Josef Křenek.

"S panem Křenkem se známe již dlouho a spolupráce jeho týmem funguje naprosto skvěle. Pro sezónu 2014 jsme zvažovali několik různých variant a nakonec jsme se rozhodli pro pokračovaní v ETCC. Je to stále rostoucí šampionát se silnou konkurencí a dobrou mediální podporou. Oproti loňskému roku znám již většinu tratí a mým cílem tak nemůže být nic menšího, než pódium v každém závodě,"řekl po podpisu smlouvy Michal Matějovský.

Tým zatím neoznámil jméno jezdce pro druhý vůz. Očekává se však, že se tak stane v nejbližších týdnech. Tým rovněž informoval o předběžném kalendáři závodů FIA ETCC pro rok 2014:
19. 4. - 20. 4. - Le Castellet (Francie)
10. 5. - 11. 5. - Slovakiaring (Slovensko)
24. 5. - 25. 5. - Salzburgring (Rakousko)
21. 6. - 22. 6. - SPA (Belgie)
27. 9. - 28. 9. - Pergusa (Itálie)

Příští závody

Media foto