Na startu nové sezóny

ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT se v letošní sezóně zapojí také do soutěží Cross-Country a dálkových rally - ilustrativní foto, Buggyra-Dakar 2014
- 18. 2. 2014, Hradec Králové -

Společnost ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. slaví letos 10 let své existence. Za tu dobu se angažovala v mnoha odvětvích motorsportu, zejména v oblasti okruhových závodů, a to jak na domácích, tak i na zahraničních okruzích.

V letošní sezóně dochází k rozšíření činnosti společnosti na tři hlavní oblasti:
a) Okruhové závody mistrovství Evropy cestovních vozů - FIA ETCC 2014
b) Okruhové závody mistrovství Evropy tahačů - FIA ETRC 2014
c) Soutěže Cross-country a dálkové rally

Při zajištění závodů mistrovství Evropy cestovních vozů (FIA ETCC 2014) bude společnost ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. i v letošním roce vycházet z osvědčené spolupráce s týmem KŘENEK MOTORSPORT (www.krenek.cz). Pod vedením Ing. Josefa Křenka jezdec Michal Matějovský, jedoucí na voze BMW 320si, bude navazovat na dobré výsledky z uplynulé sezóny a bude útočit na nejvyšší příčky v celkovém umístění. Po loňském pátém místě v závěrečné klasifikaci je cílem pro letošní rok umístění mezi třemi nejlepšími okruhovými jezdci v Evropě.

V seriálu závodů mistrovství Evropy tahačů (FIA ETRC 2014) bude pokračovat již tradiční spolupráce s týmem BUGGYRA (www.buggyra.com), kde jezdec Michal Matějovský bude opět plnit roli testovacího a náhradního jezdce a bude v týmu Buggyra spolu s jezdci Davidem Vršeckým a Adamem Lackem.

Novinkou se v letošním roce stala oblast soutěží dálkových rally a Cross-country. Společnost ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. v této oblasti spolupracuje s týmem Buggyra. V letošním roce byla zahájena spolupráce také s týmem "Svoboda Tatra Team" (www.svobodatatrateam.cz). Tento tým byl založen v roce 2004 a za dobu svého působení získal již řadu zkušeností i úspěchů - počínaje truck trialem, dále Breslau rally nebo prvním místem v Baja Saxonia (Baja Deutchland). V neposlední řadě to jsou také zkušenosti získané účastí týmu na Hungarian Bája a Baja Slovakia a dále také účastí na dálkové rally Silk Way.

V nadcházející sezóně se bude "Svoboda Tatra Team" účastnit polské MT Rally, německé Baja Deutchland, kde nebude chybět každoroční dakarská konkurence. Vyvrcholením letošního roku bude účast na známé Silk Way Rally v Rusku, což bude jak s podporou společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s., tak hlavně s podporou dlouholetého partnera našeho týmu - společnosti VEBA, textilní závody a.s., která se stala hlavním partnerem týmu Svoboda Tatra Team. Plány na letošní sezónu přiblížil ještě šéf týmu Václav Svoboda: "Tým bude letos do soutěží nasazovat dva vozy Tatra. Do těžkého offroadového závodu MT Rally nasadíme vůz Tatra 4x4 Jamal. Jde o kapotovaný vůz, který je vybaven navijákem, pro snazší překonání těžkého terénu. Na start Silk Way Rally a Baja Deutschland se postaví Tatra 4x4 Dakar".

BMW 320si Michala Matějovského během závodů FIA ETCC 2013 Michal Matějovský s tahačem Buggyra během závodů FIA ETRC 2013 Dakarská TATRA 2014 Tatra týmu Svoboda Tara Team - vizualizace pro rok 2014

Příští závody

Media foto