Matějovský testoval SPA i na simulátoru

Michal Matějovský spolu s majitelem firmy Motorsport Simulator Petrem Lisou během jízd na závodním trenažeru
- 17. 3. 2014, Kraslice -

Cestou na belgický okruh SPA Francorchamps, kam v pondělí 17. 3. zamířil Michal Matějovský na první letošní testování s vozem BMW 320si spolu s týmem Křenek Motorsport, se královéhradecký jezdec zastavil také v západočeských Kraslicích, aby si tu ve firmě Motorsport Simulator (www.motorsportsimulator.com/cz) vyzkoušel známý belgický okruh nejprve na závodním trenažeru od této společnosti.

"Rád bych poděkoval majiteli společnosti Motorsport Simulator, panu Petru Lisovi, že jsem měl dnes možnost testovat na špičkovém závodním simulátoru jízdu na okruhu, na kterém jsem doposud nezávodil. Moje první zkušenosti s touto technikou jsou vynikající a rád bych toto zařízení využil v přípravě i před dalšími závody či testováním v letošní sezóně mistrovství Evropy cestovních vozů - FIA ETCC. Seznámil jsem se tak - zatím alespoň virtuálně - s okruhem ve SPA a věřím, že mi to při zítřejších ostrých testech hodně pomůže. Jde podle mne o další vhodný způsob přípravy na závody a už se těším, až zítra dnešní virtuální jízdy porovnám s jízdou na skutečném okruhu v Belgii." řekl po skončení tréninku na závodním simulátoru Michal Matějovský.

Motorsport Simulator velice věrohodně napodobuje skutečnou jízdu díky špičkovému pohybovému systému a použití profesionálních komponentů. Ty jsou navrženy tak, aby optimálně propojovaly principy kinestezie a propriorecepce. Společnost Motorsport Simulator vyrábí simulátory na zakázku pro amatérské i profesionální závodní jezdce, kteří je využívají pro zlepšování svých řidičských dovedností a zároveň ušetří náklady za trénink na skutečných závodních tratích. V současné době také nabízí inovativní systém školení jednotlivců, amatérských a profesionálních závodních jezdců, jehož cílem je se naučit tratě a zlepšit své jezdecké schopnosti s využitím nejlepší fungující technologie simulace. Další činností je pronájem pro firemní akce, team buildingy či eventy.

Michal Matějovský si vyzkopušel trať v belgickém SPA Francorchamps na závodním trenažeru firmy Motorsport Simulator Michal Matějovský si vyzkopušel trať v belgickém SPA Francorchamps na závodním trenažeru firmy Motorsport Simulator Michal Matějovský si vyzkopušel trať v belgickém SPA Francorchamps na závodním trenažeru firmy Motorsport Simulator Celkový pohled na závodní trenažer

Příští závody

Media foto