První testy s tatrou

Michal Matějovský spolu s Václavem Svobodou při testování Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově
- 15. 3. 2014, Jaroměř-Josefov -

Jak jsme již počátkem letošního roku informovali, novinkou v zaměření společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. Hradec Králové se v letošním roce stala oblast soutěží dálkových rally a Cross-country. ČSMS v tomto směru spolupracuje s týmem Buggyra a také s týmem Svoboda Tatra Team. A právě s tímto týmem se zúčastnil Michal Matějovský prvního testování, které proběhlo 15.3. v Jaroměři.

Testovalo se na cvičném terénu nedaleko letiště v Jaroměři-Josefově a šéf týmu Václav Svoboda na testování dovezl pro tuto sezónu nově upravený vůz Tatra 815 4x4 "Dakar". "V letošním roce se zaměřujeme především na Silk Way Rally v Rusku, která se pojede v červenci (pzn. www.silkwayrally.ru, 4.7.-12.7.)," řekl během testování v Jaroměři Václav Svoboda a pokračoval, "Hedvábné stezce budou ale předcházet ještě dva přípravné závody. První z nich se koná už za měsíc v polském Konotopu (pzn. www.mtrally.pl, 9.-13. 4. 2014, Konotop) a dalším závodem je Baja Deutschland. Ten se koná v druhé polovině května (pzn. www.baja-deutschland.de, 29.-31.5., Profen). Je to tvrdá trať, na které se sejde vždy velká konkurence. Jezdí se tam velmi rychle, což je pro nás optimální. Sami se můžeme snažit vůz co nejlépe nastavit během testování, ale podmínky závodu nastimulovat nemůžeme… Nejlepší je tak přímý kontakt s ostatními soupeři během závodu…, ve startovním poli si prostě někoho najít a s tím se bít v tom dobrém slova smyslu a snažit se o co nejlepší výsledek."

První zkušenosti s vozem Tatra 815 4x4 "Dakar" získával v Jaroměři také jezdec letošního seriálu mistrovství Evropy cestovních vozů, Michal Matějovský. "Poprvé v životě jsem dostal možnost řídit "dakarské" auto a byl to opravdu silný zážitek. Díky tomuto testu jsem měl dnes možnost udělat si první rámcovou představu o tom, co tento směr závodění obnáší. V současné době jsou však mojí prioritou cestovní vozy, ale v budoucnu nevylučuji případnou účast na některém závodě dálkových rally. Určitě mne bude zajímat také příprava obou týmů, se kterými spolupracujeme a to jak týmu Buggyra, která právě v těchto dnech zkouší svůj dakarský speciál ve slovenské Senici, tak samozřejmě také Svoboda Tatra Teamu, se kterým jsem jel dnes v Jaroměři," komentoval svoji účast na testování Michal Matějovský.

Podívejte se na video z testovaní tatry a záznam z TV ČT 4 Sport.

Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově Z testování vozu Tatra 815 4x4 Svoboda Tatra Teamu v Jaroměři-Josefově

Příští závody

Media foto