Petr Fulín a Michal Matějovský opět společně v barvách týmu Křenek Motorsport v seriálu závodů FIA ETCC 2014

Petr Fulín a Michal Matějovský budou opět společně bojovat v barvách týmu Křenek Motorsport v seriálu závodů FIA ETCC 2014
- 31. 3. 2014, Praha -

Vítěz loňského ročníku šampionátu FIA ETCC Petr Fulín, bude i v letošní sezóně hájit barvy pražského týmu Křenek Motorsport. Tým Josefa Křenka tak do letošních bojů o evropský primát vyrazí v nezměněné podobě. Týmovým partnerem Petra Fulína bude již dříve oznámený Michal Matějovský a závodním náčiním obou jezdců bude opětovně vůz BMW 320si.

"Asi není tajemstvím, že jsem v zimní pauze vyjednával o startu ve WTCC. I přes vstřícné podmínky na odjetí 7 podniků ve třídě TC2, jsem se však nakonec rozhodl nabídky nevyužít. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě, ale nakonec jsem si řekl, že nejsem ochoten absolvovat nejdražší kariéru v 4 - 7 členném startovním poli TC2, ve které bych si svůj životní sen nesplnil," říká Petr Fulín k obnovení kontraktu a dále dodává: "Účast v ETCC považuji za nejracionálnější variantu. Vlastním auto, pojedu v týmu, který znám a ve kterém se mi s klukama a Josefem Křenkem hezky pracuje. Ano, není to cesta koncepční, ale momentálně nevidím lepší. Baví mě sedět v závodním autě, dělat pro výsledek maximum, ovlivnit situaci v motorsportu ale neumím. Na sezónu, ve které nás čekají dvě nové tratě (Spa a Paul Ricard) se už moc těším a věřím, že si ji užiji minimálně stejně hezky jako tu předchozí…."

V loňském roce se Fulínovi podařilo hned pětkrát zvítězit v závodě a v konečném účtování nakonec porazil Slováka Homolu o 14 bodů. Během dvou let strávených ve FIA ETCC se Fulín zařadil mezi absolutní špičku ve statistikách ETCC. Plzeňský rodák dosáhl nejvyššího počtu vítězství v závodech (6, stejně jako Monje a Nykj?r), vítězství v kvalifikacích (4, stejně jako Monje), nejrychlejších kol (7, stejně jako Monje) a vedení v závodech (67 kol).

Šéf týmu, pan Josef Křenek k prodloužení spolupráce říká: "Petr Fulín patří k nejlepším evropským pilotům a jsem velmi rád, že s ním mohu opět spolupracovat. Máme před sebou zajímavou sezónu, včetně dvou nových okruhů Paul Ricard a Spa. Celý tým, který nastupuje v nezměněném složení, si váží možnosti účasti v ETCC a vyvine maximální úsilí k dosažení co nejlepších výsledků."

Příští závody

Media foto