Michal Matějovský se zúčastnil prvního testování týmu Buggyra v Mostě

Michal Matějovský, Adam Lacko a David Vršecký se sešli v Mostě na prvních letošních testech týmu Buggyra
- 1. 4. 2014, Most -

Jako malí kluci, kteří se nemohou dočkat Vánoc. To je asi nejtrefnější přirovnání toho, jak se celý tým Buggyra těšil na první ostré testování na závodním okruhu. V pondělí 31.3.2014 onen dlouho očekávaný den konečně přišel - motory zaburácely a piloti šlapali na plyn nových závodních speciálů pro sezónu 2014. Nadšení z prvních výsledků po testování na autodromu v Mostě bylo navíc obrovské.

"Ještě nikdy se mi nestalo, abych při prvním testování byl z auta tak nadšený. Všechno reaguje naprosto přesně. Auta jsou úplně syrová, takže jsem ani nečekal, že by vše šlo tak dobře. Zatím jsme zkoušeli jen na letišti v Panenském Týnci základní funkční prvky, ale teď, co jsme vyjeli na závodní dráhu, jsem trochu nervózní z toho, jak je to auto stabilní. V Mostě, když třeba projíždíte ve sto šedesáti zatáčku kolem depa, tak tam byl vždycky hrb, ale teď se budu muset zeptat, jestli na trati náhodou něco nezměnili, protože já o něm nevím. To auto nádherně kopíruje terén a je naprosto čitelné," řekl s viditelnou radostí v očích pilot David Vršecký.

Dvojnásobný evropský šampion Vršecký k sobě navíc má zcela nového parťáka, Adama Lacka. Dva nejlepší české jezdce nebrzdí jazyková bariéra, takže tím přesnější jsou informace a získaná data. Na autodromu v Mostě navíc nechyběl ani testovací jezdec Buggyry Michal Matějovský. Všichni tři piloti se výrazně podílejí na vývoji závodních speciálů. "O tomhle jsme vždycky snili, abychom měli piloty, kteří jsou rovnocenní. Adam má navíc úplně jiný pohled, takže já jsem získal naprosto dokonalou kombinaci dvou pilotů a díky tomu věřím v další výrazný posun," chválil si technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.

Adam si na vůz s "čumákem" zvykl velmi rychle a už po dvou jízdách dosahoval identických časů s Davidem. "Po zimní pauze, tedy po půl roce od skončení šampionátu, vždy když do závodního tahače sednete, tak vám přijde, že člověk sednul do něčeho nového. Je jedno, jestli to auto je nové anebo jestli se jedná o váš starý vůz, protože vám stačí tři čtyři kola, aby si člověk zase přivykl. Pak už jen ladíte detaily a vůbec neřešíte, s čím vlastně jedete. Oba jsme s Davidem zajeli senzační časy, na které jsem ani loni nedosáhl, takže jsem velmi spokojený," chválil si nový truck Adam Lacko.

Velká natěšenost a parádní výsledky do týmu vnesly přirozeně skvělou náladu. Emoce se ale snaží technický ředitel Robin Dolejš poněkud krotit. "Za svůj život nepamatuji, že by David sedl do auta a byl z něj nadšený. Trošku mě to děsí, ale třeba je to dobré znamení a změna, která jednoduše takhle má být," dodal Robin.

PR Buggyra, Foto: Patrik Patek

Z prvního letošního testování týmu Buggyra Z prvního letošního testování týmu Buggyra Z prvního letošního testování týmu Buggyra Z prvního letošního testování týmu Buggyra

Příští závody

Media foto