Do ETCC vlétl nejlépe Skuz, Češi jsou v popředí kategorie TC2

Z prvních volných tréninků na okruhu v Le Castellet
- 18. 4. 2014, Le Castellet, Francie -

Ukrajinsko-ruská dvojice Igor Skuz a Nikolay Karamyshev si před letošní sezonou evropského poháru cestovních vozů pořídila loňské Chevrolety Cruze, které spadají do kategorie TC2T a ty je rázem vystřelily do čela ETCC. Skuz dominoval v obou dnešních volných testech, Karamyshev obsadil dvakrát shodně druhé místo. Na tuto dvojici dnes nikdo v žádném případě neměl. V prvním testu ztratil třetí Engstler na prvního Skuze bezmála 1,2 sekundy, ve druhém testu Grachev dokonce 1,7 sekundy. Oba čeští jezdci Petr Fulín a Michal Matějovský se rozjížděli poněkud zlehka, ale ve druhém volném testu dali o sobě jasně vědět prvním, resp. druhým místem v kategorii TC2.

Loňský vicemistr Maťo Homola zajel v prvním testu pátý nejrychlejší čas v kategorii TC2T, ve druhém se pak o jednu příčku zlepšil. Jeho krajan Samuel Sládečka byl dnes v kategorii TC2 třetí a pátý.

Ve druhém volném testu se naplno projevila výhoda novějších vozů S2000, když se hned pět vozů kategorie TC2T umístilo na prvních pěti místech. Rozdíl mezi nejrychlejším v kategorii TC2T a TC2 pak činil více jak 2 sekundy.

Příští závody

Media foto