Jezdci týmu Křenek Motorsport mají za sebou první závodní víkend FIA ETCC 2014

Michal Matějovský s vozem BMW 320si na trati závodu FIA ETCC 2014 na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet
- 20. 4. 2014, Le Castellet, Francie -

V neděli 20.4.2014 skončil ve francouzském Le Castellet na okruhu Paul Ricard první závodní víkend letošní sezóny FIA ETCC. Jezdci týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský a Petr Fulín byli během pátečních i sobotních volných testovacích jízd a stejně tak i v sobotní kvalifikaci na špici ve své třídě TC2. Nejlépe vstoupil do sezóny 2014 Petr Fulín, když v prvním závodě nestačil pouze na ruského závodníka Karamysheva, který však startuje s Chevroletem Cruze kategorie TC2T. Jako čtvrtý byl v cíli prvního závodu klasifikován druhý jezdec týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský.

Také druhý závod FIA ETCC v Le Castellet vyšel nejlépe pro úřadujícího šampiona Petra Fulína, který si tak odváží vítězný double. Fulínův týmový kolega Michal Matějovský do druhého závodu skvěle odstartoval, dlouho se držel na druhém místě, pak však měl potíže technického rázu - u jeho vozu se totiž porouchal senzor u řazení a královéhradecký jezdec tak musel do boxů na opravu. Po jejím dokončení se ale vrátil na trať a po stíhací jízdě si nakonec odváží z druhého závodu také jeden bod za osmé místo v kategorii TC2. Petr Fulín je tak po prvním závodním víkendu na prvním a Michal Matějovský na 5. místě.

"Všechno je otevřené, šlo o první závod, za tři týdny jsme na Slovensku, kde jsem v minulosti již jednou zvítězil a tak věřím, že body budou přibývat. Tady ve Francii se mi jelo velmi dobře, i když jsem na tomto okruhu startoval poprvé. Tým pracoval na jedničku a nebýt během druhého závodu drobné poruchy, kterou se záhy podařilo odstranit, mohlo být umístění jistě lepší, vždyť po startu druhého závodu jsme byli s Petrem na prvních dvou místech..." řekl po skončení závodního víkendu na okruhu Paul Ricard ve Francii Michal Matějovský.

Michal Matějovský a Petr Fulín během závodního víkendu FIA ETCC 2014 na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet Michal Matějovský a Petr Fulín během závodního víkendu FIA ETCC 2014 na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet Michal Matějovský během závodního víkendu FIA ETCC 2014 na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet Michal Matějovský a Petr Fulín během závodního víkendu FIA ETCC 2014 na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet

Příští závody

Media foto