Fulín s Matějovským vybojovali v kvalifikaci první a druhou řadu

Michal Matějovský se připravuje na sobotní kvalifikaci
- 10. 5. 2014, Slovakia Ring -

Sobotní program začal pro jezdce FIA ETCC na Slovakia Ringu před desátou hodinou dalším volným tréninkem. Jezdcům týmu Křenek Motorsport, Petru Fulínovi a Michalu Matějovskému se podařilo zajet časy 2:15.947 a 2:17.742, což bylo druhé a třetí místo ve třídě S2000. Nejrychlejší byl v ranním tréninku Maďar Kiss Alfou Romeo, který dokázal zajet čas 2:14.654.

V odpolední kvalifikaci byly pak výsledky obdobné. Petr Fulín, který zvládl zajet ještě i kvalifikaci na FIA WTCC, dosáhl nejlepšího času 2:15.077 a skončil jako druhý. Michal Matějovský obsadil ve své třídě místo třetí s časem 2:16.169. Nejrychlejším ve třídě S2000 byl opět Maďar Kiss s vozem Alfa Romeo S000.

Petr Fulín: "Oproti Kissovi jsme museli mít auto o 52 kg těžší, což dělá dost. Přestože jsme udělali kvalifikační rekord, na Kisse to nestačilo. Z pohledu celého šampionátu jsem ale spokojen, zajel jsem lepší časy než loni i předloni."

Michal Matějovský: "Od počátku víkendu nás trochu zlobila elektronika řazení, což se však před začátkem kvalifikace podařilo odstranit. Hned v úvodu kvalifikace jsem se vyvezl za soupeřem což mi pomohlo zajet velice dobrý čas hned v prvním rychlém kole. Slovakia Ring je rychlá a náročná trať, kde je slip stream velkou výhodou. Mám radost, že v měřáku už auto fungovalo perfektně a rád bych za to poděkoval celému týmu. Na zítřek jsou hlášeny dešťové přeháňky, nicméně i tak věřím, že si na okruh najde cestu spousta fanoušků a že nás čekají dva skvělé závody."

První nedělní závod bude odstratován krátce před desátoiu hodinou a druhý pak o hodinu později. Další info také na www.ceskeokruhy.cz.

Příští závody

Media foto