Fulín vyhrál kvalifikaci, Matějovský startuje z druhé řady

Michal Matějovský před kvalifikací na start závodů 4. podniku FIA ETCC 2014 na belgickém okruhu ve Spa-Francorchamps
- 21. 6. 2014, Spa-Francorchamps, Belgie -

Vítězem čtvrté kvalifikace letošního ročníku závodu FIA ETCC se stal úřadující šampión Petr Fulín. Petr Fulín zastavil ve svém rychlém kole stopky na hodnotě 2:36.867, což byla hodnota o 0,249s lepší než kterou dokázal zajet Samuel Sládečka s Alfou Romeo. Michal Matějovský do zítřejšího závodu odstartuje ze druhé řady, kde bude stát spolu se Švýcarem Christianem Fischerem. Hodnota Matějovského kvalifikačního času představovala 2:37.995. Petr Fulín si tak dnes vyjel svou druhou letošní Pole Position, za kterou si do tabulky průběžného hodnocení připsal další tři cenné body.

Petr Fulín: "Před kvalifikací jsem si celkem věřil. Když jsme ale nasadili nové pneumatiky, dostal jsem se na trati do velice hustého provozu. Stejná situace se pak opakovala i při nasazení druhé sady pneumatik, takže si myslím, že kvalifikační čas mohl být ještě o něco lepší. Naším cílem pro tento víkend je pořádně si to tady užít a já věřím, že tomu také tak bude. Jen doufám, že všichni jezdci budou po letmém startu dost chytří na to, abychom se v první zatáčce vyhnuli všem nehodám."

Michal Matějovský: "Spa je dlouhá trať a je to tady hlavně o těch prvních dvou kolech. Ty se mi dnes nepovedly tak, jak bych před kvalifikací čekal. Z části také díky hustému provozu na trati a mimo jiné i proto, že se na trati objevila - právě v rychlém kole - žlutá vlajka…. Nebýt toho myslím si rovněž, že čas mohl být ještě o něco lepší. Nemůžu říci, že bych byl zklamaný, ale spokojený také nejsem. Zítra je ale nový den a tudíž další příležitost poprat se o výsledek a získat co nejvíce bodů."

Nedělní Warm Up startuje v 9:25. Závody, každý na 7 kol, se pak jedou odpoledne, v 16:05 a 17:20. Oba závody bude ze záznamu vysílat EUROSPORT 2 v úterý 24. 6. v 18:00. Livetiming je na www.mstworld.com. Další infromace také na www.ceskeokruhy.cz.

Příští závody

Media foto