Matějovský testoval s Buggyrou v Mostě

Michal Matějovský testoval spolu s týmem Buggyra na mosteckém Autodromu
- 15. 8. 2014, Most -

Za necelých 14 dnů zaburácí v Mostě opět po roce motory silných kamiónů, které se sem sjedou k dalšímu podniku mistrovství Evropy v závodech tahačů 2014 (FIA European Truck Racing Championship 2014, FIA ETRC 2014). A to byl také důvod, proč se v závěru tohoto týdne objevila v na mosteckém okruhu technika stáje Buggyra. K testování tentokrát dorazil, vedle zkušeného dvojnásobného mistra Evropy Davida Vršeckého, také Michal Matějovský, který je už několik let testovacím jezdcem týmu. Spolu s Michalem Matějovským na testování přijel i další závodní jezdec Miroslav Forman, který si rovněž vyzkoušel jízdu v závodním tahači. Se zájmem sledoval testování týmu Buggyra také mladý Jiří Forman.

Vedle roudnické stáje v Mostě testovala také konkurence, např. současný třetí jezdec klasifikace jednotlivců FIA ETRC 2014, Jochen Hahn a jeho týmový kolega René Reinert. Testování týmu Buggyra se rovněž zúčastnili někteří významní hosté. Do Mostu se tak například přijeli podívat osobnosti z královéhradeckého kraje - z Fakultní nemocnice v Hradci Králové - Doc. MUDr. Roman Prymula, CSc., ředitel Fakultní nemocnice a jeho náměstek prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc. kandidát části okresu Hradec Králové v letošních doplňovacích senátních volbách. Tým Buggyra navštívil během testování také nový generální ředitel mosteckého Autodromu Michal Rýdl.

V průběhu dne provázelo testování slunečné počasí, ale odpoledne se zúčastnění dočkali také vydatné přeháňky. Tým Buggyra se věnoval především novým podvozkovým komponentům. "Já jsem s testem spokojený. Vyzkoušeli jsme několik nových věcí, které nyní analyzujeme a v nejbližší době rozhodneme, zda novinky nasadíme nebo ne. Mimo nás byli v Mostě Hahn a Reinert, se kterými jsme tak mohli srovnávat. Tak jako na jaře to vypadá, že to v Mostě bude opravdu hodně těsné, ale samozřejmě nevíme, co zkoušeli naši soupeři. Odpoledne dokonce přišla přeháňka, a tak jsme jezdili i na vodě. Za čtrnáct dnů nás čeká domácí závod, věřím, že jsme pro úspěch udělali maximum," uvedl po testu David Vršecký. A Michal Matějovský dodal "Tohoto období krátce před závody chtěl tým využít k posledním testům nastavení vozu. Během testů jsme vyzkoušeli také pár novinek. Data z dnešních testů určitě pomohou najít to správné nastavení za čtrnáct dnů při ostrých závodech. Jsem také rád, že za námi do Mostu vážili cestu významní lékaři z Hradce Králové, kteří tak měli možnost zblízka vidět naši techniku a trochu si ji také vyzkoušet..."

Prohlédněte si video z testování.

Z testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Z testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Z testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Michal Matějovský během testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Michal Matějovský během testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Michal Matějovský a Jiří Forman během testování týmu Buggyra na mosteckém Autodromu Miroslav Forman před testovací jízdou s tahačem Buggyyra Miroslav Forman před testovací jízdou s tahačem Buggyyra Hosté týmu doc. MUDr. Roman Prymula, CSc. a prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc. spolu se závodním jezdcem Davidem Vršeckým Závodní jezdec Miroslav Forman v rozhovoru s generálním ředitelem mosteckého Autodromu Michalem Rýdlem Michal Matějovský a prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc. David Vršecký informuje jednoho z hostů týmu - doc. MUDr. Jaroslava Prymulu, CSc. o způsobu řízení závodního tahače Buggyra

Příští závody

Media foto