Pozvánka na tahače do Mostu

Program závodního víkendu mistrovství Evropy tahačů v Mostě
- 28. 8. 2014, Most -

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a v motoristickém sportu začíná jít o hodně. Zítřejším dnem se do rozhodující fáze dostává také mistrovství Evropy v závodech tahačů. Největším závodním strojům na světě bude o tomto víkendu patřit autodrom v Mostě.

Hlavním tahákem mosteckého víkendu budou dvě sobotní a dvě nedělní jízdy tahačů, které mohou mnohé napovědět v boji o letošní mistrovské tituly. Po pěti podnicích ME 2014 je situace na čele průběžné tabulky hodně vyrovnaná. Po mosteckém klání budou zbývat už jen tři závěrečná dějství kontinentálního šampionátu. Všechno nasvědčuje tomu, že o titul mezi jezdci se poperou tři piloti továrních speciálů MAN. Korunovaný král posledních tří let Jochen Hahn bude útočit na historický rekord v podobě čtyř titulů za sebou. Takovou radost mu jistě nebude chtít dopřát dvojnásobný exmistr Evropy z let 2006 a 2010 Antonio Albacete. Třetím do mariáše je pak překvapení sezony - 29letý Maďar Norbert Kiss.

S přesilou německých trucků se i na domácím kolbišti bude potýkat česká stáj Buggyra Int Racing System, která zásluhou vyrovnanosti jezdecké dvojice Lacko/Vršecký postoupila už na druhou příčku v hodnocení týmů s nadějí ve zbývajících závodech ještě ohrozit vedoucí sestavu Truck Sport Lutz Bernau. Se soukromě připravenými Freightlinery to proti "fabrickým MANům" nebude ani trochu snadné, přesto v roudnickém týmu nechybí odhodlání. "Před mosteckým závodním víkendem jsme provedli pár technických vylepšení, která by nám měla pomoci. Půjdeme do toho naplno a budeme se prát o co největší bodové příděly," slibuje zatím nejlépe umístěný český jezdec Adam Lacko. Na startu nebudou chybět ani Lackův týmový kolega a dvojnásobný mistr Evropy z let 2008 a 2009 David Vršecký. Duo jezdců týmu Buggyra v Mostě doplní také testovací a náhradní jezdec týmu - Michal Matějovský. Ten se sice v letošním roce soustředí zejména na závody mistrovství Evropy cestovních vozů, kde je se svým BMW 320si aktuálně na 2. místě, ale s týmem Buggyra je rovněž v těsném kontaktu: "Nedávno jsem s roudnickým týmem testoval přímo na mostecké trati. Oba vozy jsou skvěle připraveny a jsem rád, že vše budu prožívat s kluky přímo na okruhu. Samozřejmě zvu všechny příznivce motorsportu, aby za námi na autodrom přijeli. Bude to veliká bitva..." řekl Michal těsně před zahájením závodního víkendu.

Nejen obřími monstry bude žít o víkendu Autodrom Most. Doplňkové závody představí i vozy z opačného konce velikostního spektra. Seriál KIA Lotos Race 2014 si do Mostu naplánoval 2 závody, v nichž si to rozdají převážně polští jezdci s maličkými Picanty. Monoposty formule Renault 2.0 se v rámci série NEC (Northern European Cup) utkají hned třikrát a 2 závodní jízdy má na programu středoevropská odnož Renault Clio Cupu. Volné tréninky mohou diváci sledovat již v pátek od 11 hodin, kvalifikace a závody se jedou v sobotu i v neděli vždy od 9 do 18 hodin. Vstupenky na divácký svah lze zakoupit v cenách od 60 do 350 Kč na den, třídenní vstupné vyjde dospělého na 490 Kč a dítě do 15 let a 150 cm na 100 Kč. Menší děti, do 130 cm výšky, stejně jako zdravotně postižení mají vstup zdarma. Po oba závodní dny budou v provozu dvě velkoplošné televizní obrazovky LED o rozměrech 4x6 metrů, na nichž poběží přímé přenosy všech závodů. Jedna bude umístěna nad boxy a druhá na jeřábu u přemostění Meritor. Návštěvníci webových stránek budou pravidelně informováni na o průběhu šampionátu na www.buggyra.com a také na www.csms.cz.

Aktuální pořadí jezdců mistrovství Evropy tahačů před mosteckým podnikem Vozy Freightliner Adama Lacka a Davida Vršeckého během posledního testování na mosteckém autodromu Mapka mosteckého autodromu a umístění stáje Buggyra pro FIA ETRC 2014 v Mostě Vozy Freightliner Adama Lacka a Davida Vršeckého během posledního testování na mosteckém autodromu

Příští závody

Media foto