Buggyra získala na domácí půdě double

Buggyra získala na domácí půdě double
- 31. 8. 2014, Most -

Neděle 31.8.2014, druhý závodní den šestého podniku evropského šampionátu tahačů, přinesla českému týmu nejlepší výsledek letošní sezóny! David Vršecký a Adam Lacko vybojovali v prvním nedělním závodě double. Famózní víkend pak zakončil Vršecký třetím místem, Lacko skončil těsně pod stupni vítězů v druhém nedělním závodě.

I přes dopolední vytrvalý déšť se hlavní tribuna a divácký svah zaplnily diváky. A voda evidentně přinesla českým barvám štěstí. Už v měřeném tréninku zajel nejrychleji Adam Lacko a druhý skončil David Vršecký. V Superpole se sice před jezdce Buggyry dostal Norbert Kiss, ten však byl později, po technické kontrole, vyloučený. Tým Buggyra tak obsadil v hlavním nedělním závodě kompletně první řadu v pořadí David Vršecký, Adam Lacko a oba jezdci si udrželi chladné hlavy a závod ovládli způsobem start - cíl.

"To, co jsem si přál už včera, se dnes podařilo! Double na domácí půdě, co více si můžeme přát. Je to naprosto fantastický. Měl jsem problémy na olejové skvrně v poslední zatáčce okruhu, ale Adam mi výborně kryl záda," uvedl po závodě Vršecký.

"Bylo to hodně náročné, protože jsem věděl, že David lehce ztrácí v závěrečné části okruhu. Jochen na mě neustále tlačil, ale podařilo se mi situaci ustát. Nakonec jsme s Davidem poodjeli a naše prvenství v pohodě kontrolovali. V posledním závodě to ale budeme mít hodně těžké," řekl po prvním nedělním závodě na stupních vítězů Adam Lacko.

Do druhého nedělního závodu nastupovali jezdci v opačném pořadí, což znamenalo pro Buggyru čtvrtou řadu na startovním roštu. Po startu, který se neobešel bez komplikací, si jezdci Buggyry pohlídali své pozice, tedy sedmé a osmé místo v pořadí Vršecký, Lacko. Nejprve pak z první pozice kvůli technickým problémům odstoupil Maďar Norbert Kiss, a pak dvojice českého týmu zahájila útok. Kolo za kolem se propracovávala dopředu, až se nakonec dostal Vršecký za záda druhého Albaceteho. Ten ale těsně před koncem závodu předjel prvního Bösigera, takže pořadí v cíli bylo Albacete - Bösiger - Vršecký. Těsně z animi dojel I druhý jezdec Buggyry Adam Lacko.

"Druhý závod byl samozřejmě daleko těžší, protože jsme startovali až ze čtvrté řady. Takový to boj už dlouho nepamatuji. Přes pět kol jsem tlačil na Albaceteho, ale nikde to nešlo. I tak je to ale senzační víkend. Jedno vítězství a dvě třetí místa mluví za vše," uvedl třetí Vršecký.

"Získali jsme s Davidem nejvíce bodů, a to každý po dvaačtyřiceti, což je v letošním roce náš rekord. Byl to opravdu víkend snů. Tlačili jsme na to v poslední jízdě hodně, což dokazuje rozdíl čtyř jezdců v cíli, který byl osm desetin," řekl po závodě spokojený Lacko.

Michal Matějovský se plně účastnil také druhého dne mosteckého šampionátu a plnil si svoje povinnosti vůči partnerům, účastnil se hned několika autogramiád a moderovaných rozhovorů. Ná závěr závodního víkendu, po skončení závodů, ještě testoval oba pro Most vyladěné vozy Frightliner a dolnil tak údaje do mozaiky získaných dat z těchto z závodů.

Tým Buggyra stáhl náskok první stáje Lutz Bernau v šampionátu konstruktérů o 18 bodů. Adam Lacko si udržel svoji čtvrtou pozici v bodování jezdců a David Vršecký se posunul na páté místo před Bösigera.

Z nedělních závodů FIA ETRC v Mostě Z nedělních závodů FIA ETRC v Mostě Z nedělních závodů FIA ETRC v Mostě Po skončení závodů nastoupil k testovacím jízdám také Michal Matějovský Michal Matějovský při natáčení rozhovoru pro jednu z akreditovaných televizí během zahájení FIA ETRC v Mostě Stanislav Matějovský spolu s hosty týmu - herečkou Chantal Poullain a náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky, armádním generálem Ing. Petrem Pavlem M.A. Stanislav Matějovský s hosty týmu v zázemí týmu Buggyra David Vršecký v diskusi s předsedou představenstva společnosti ČEPS a.s. Ing. Vladimírem Tošovským Michal Matějovský spolu s hosteskami týmu - Lucií Sovovou, Top Modelkou roku 2012 a Alenou Klapkovou, druhou Supermiss za rok 2009 Michal Matějovský a Mirek Forman na startovním roštu spolu s náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky, armádním generálem Ing. Petrem Pavlem M.A. Stanislav Matějovský spolu s hosty týmu při slavnostním přípitku na oslavu vítězství v týmovém zázemí Hostesky týmu spolu se závodním jezdcem Václavem Svobodou a jeho dakarskou tatrou, vystavenou na diváckém svahu Posez v závodním tahači si během nedělních závodů vyzkoušela i ministryně pro místní rozvoj Mgr. Věra Jourová Adam Lacko a Martin Landsdorf  spolu se vzácnými hosty před jedním z vozů roudnické stáje Buggyra Stanislav Matějovský spolu s hosty týmu - ministryní pro místní rozvoj Mgr. Věra Jourovou (uprostřed) ,  náměstkyní ministryně  pro místní rozvoj paní Ing. Klárou Dostálovou a generálním ředitelem společnosti VEBA , textilní závody a.s. panem Ing. Josefem Novákem Michal Matějovský spolu s předsedou představenstva partnerské společnosti ČEPS a.s., panem Ing.  Vladimírem Tošovským u vystaveného závodního vozu BMW 320si

Příští závody

Media foto