Tým Křenek Motorsport slaví obhajobu evropského primátu

Tým Křenek Motorsport oslavuje skvělé výsledky v letošní sezóně
- 28. 9. 2014, Pergusa, Itálie -

Diváci v sicilské Perguse dnes viděli závěrečné finále letošního ročníku šampionátu FIA ETCC. Jezdci týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský a Petr Fulín do dnešních závodů nastoupili s cílem úspěšně završit obhajobu loňského prvenství, což se díky dvojitému umístění na stupních vítězů také podařilo.

Petr Fulín dokázal i dnes navázat na výborné výsledky ze včerejších tréninků a kvalifikace a s přehledem vyhrál obě závodní jízdy. Neméně dobře se vedlo i Michalu Matějovskému, který si v obou závodech dojel pro body za druhá místa.

V součtu celé sezóny dnešní výsledky znamenají obhajobu loňského titulu pro Petra Fulína a titul vicemistra pro Michala Matějovského. Úspěchy a výkony celého týmu pak byly oceněny také v hodnocení Poháru národů, kde Česká republika zvítězila s náskokem 18-ti bodů před Ruskem a Slovenskem.

Michal Matějovský: "Byla to skvělá tečka za dokonalou sezónou. Již jsem to říkal včera, ale i dnes se mi dařilo neustále zrychlovat a ve dvou vyrovnaných závodech přidat další cenné evropské body. Druhé místo v evropském šampionátu pro mne znamená dosavadní nejlepší výsledek kariéry, za což bych rád poděkoval všem, co mne celou dobu podporují. Rodině, přátelům, partnerům a sponzorům a v neposlední řadě také všem lidem z našeho týmu. Jejich práce v průběhu celého roku byla skvělá a já tak mohl v klidu závodit a soustředit se na co nejlepší výsledek."

Petr Fulín: "V první řadě bych chtěl poděkovat všem členům týmu za skvělou sezónu, prakticky všechno fungovalo, jak mělo a navzdory omezenému rozpočtu a snaze šetřit vůz se nám podařilo obhájit titul. Můj kolega Michal Matějovský navíc skončil druhý, takže i po týmové stránce to dopadlo nejlepším možným výsledkem."

Josef Křenek: „Máme za sebou další skvělou sezonu. Děkuji jezdcům, celému týmu a všem partnerům za výbornou práci a podporu.“

Výsledky šampionátu ETCC (kategorie S2000):

 1. Petr Fulín 128 bodů
 2. Michal Matějovský 84 b.
 3. Peter Rikli 50 b.
 4. Samuel Sládečka 39 b.
 5. Christian Fischer 38 b.

Výsledky závodů v Perguse

1. závod

 1. Petr Fulín
 2. Michal Matějovský + 6.421
 3. Peter Rikli + 14.963
 4. Kaan Onder + 16.093

2. závod

 1. Petr Fulín
 2. Michal Matějovský + 7.553
 3. Samuel Sládečka + 38.203
 4. Christian Fischer + 42.709
 5. Kaan Onder + 1:43.904

Příprava závodních vozů před závody v italské Perguse Soustředění Michala Matějovského před posledním závodem sezóny Petr Fulín a Michal Matějovský na stupních vítězů Tým Křenek Motorsport oslavuje skvělé výsledky v letošní sezóně

Příští závody

Media foto