Matějovský vicemistrem Evropy!

Michal Matějovský a jeho upřímná radost
- 1. 10. 2014, Hradec Králové -

Královéhradecký závodník Michal Matějovský ukončil o minulém víkendu svoji druhou kompletní sezonu ve FIA ETCC, ve které dosáhl nejlepšího výsledku své bohaté kariéry.

Poprvé se svezl s autem této specifikace v roce 2007 na závodech v italské Adrii. Startoval s Alfou Romeo 156 a ze závodu odstoupil pro poruchu motoru. Potom následovalo několik sezon v jiných vozech a kategoriích a k ETCC se vrátil v jednom závodě. Bylo to na slovenském okruhu Slovakia Ring v roce 2012, kde jako první Čech závod s vozem Seat Leon vyhrál.

Od minulého roku se Michal už naplno věnuje ETCC a startuje s vozem BMW v týmu Křenek motorsport. Ve své první celé sezoně skončil celkově na 5. místě a spolu s Petrem Fulínem zvítězili v hodnocení Poháru národů. Před letošní sezonou si Michal vytyčil jasný cíl, být v celkovém umístění mezi prvními třemi, a to se mu povedlo. Po smolném začátku, kde ho z jednoho závodu vyřadila technická závada, se mu už celou sezonu dařilo a spolu s týmovým kolegou Petrem Fulínem, který obhájil titul mistra Evropy z minulého roku, opět získali prvenství pro Českou republiku v Poháru národů.

O celkovém pořadí evropského šampionátu se rozhodovalo až v závěrečném podniku, který se jel na sicilském autodromu v Perguse. Michal Matějovský v obou závodech obsadil 2. místo a v celkovém pořadí se umístil druhý, jako vicemistr Evropy.

„Chtěl bych poděkovat své rodině, která mě podporuje, celému týmu, mechanikům a panu Křenkovi za skvělou přípravu vozu a celkovou spolupráci. Dále bych chtěl poděkovat agentuře ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT, která mě zastupuje a mým partnerům, bez kterých bych neměl šanci se účastnit evropských závodů,“ řekl po příjezdu z Pergusy spokojený Michal Matějovský.

„Slavnostní vyhlášení letošního seriálu FIA ETCC se uskuteční koncem listopadu v Paříži. Nyní si dám chvilku pauzu, ale už příští měsíc zahájím přípravu na příští sezonu. Koncem října mě už čeká testování s týmem Buggyra na mosteckém autodromu,“ přiblížil nejbližší program úspěšný královéhradecký jezdec.

Prohlédněte si videosestřih z Pergusy.

Závodní vůz Michala Matějovského Závodní vůz Michala Matějovského Závodní vůz Michala Matějovského Závodní vůz Michala Matějovského

Příští závody

Media foto