Svobodova tatra úspěšně v cíli první etapy OiLibya Rally of Morocco

Tatra pilotovaná Václavem Svobodou projíždí cílovou metou první etapy OiLibya Rally of Morocco v Erfoudu
- 4. 10. 2014, Erfoud, Maroko -

V sobotu 4. 10. 2014, v 6.45 hodin ráno, byla oficiálně zahájena marocká OiLybia Rally of Morocco startem prvních strojů v kategorii moto od hotelu Belere v Erfoudu. První etapa měřila 276 km a vedla z Erfoudu do Damie. Vzhledem k velkému počtu účastníků rally začal startovní proces kategorie kamionů až krátce před desátou hodinou dopoledne. Vedle tatry Svoboda Tatra Teamu, který vstoupil do soutěže přesně v 10.02 hodin, vyrazilo na pouštní trať ještě dalších 15 posádek (kompletní startovní listina, včetně kategorie kamiónů, je k dispozici ke stažení). Česká posádka tatry se startovním číslem 406 se po celou dobu první etapy pohybovala ve středu startovního pole kamiónů, skončila nakonec na 8. místě, když první etapu marocké rally vyhrál zkušený Holanďan Gerard De Rooy s vozem IVECO, 4x4 DRNL.

„Téměř třista kilometrů dlouhá první etapa byla náročná v tom, že se v ní střídaly extrémně rychlé kamenité úseky s písečnými dunami u Erg Chebbi. Ty byly pro svoji náročnost v minulosti vybírány i pro rally Paříž – Dakar, jejíž trať tudy naposledy vedla v roce 2007. Jsme na rally tohoto typu poprvé, je to pro nás velká škola a jsem proto rád, že jsme v první etapě obstáli. Auto jsme prohlédli, poopravili drobné šrámy a dnes půjdeme určitě brzo spát, protože hned ráno nás čeká etapa obdobného typu, která bude mít opět zařazenou pasáž s písečnými dunami.“, řekl v cíli první etapy spokojený šéf týmu Václav Svoboda.

Ráno budou jezdci nejprve absolvovat 26 km dlouhý přejezd z Erfoudu do Tabassamtu, kde bude následovat ostrý start do druhé etapy, která končí po absolvování 211 km dlouhého členitého pouštního terénu v Merzane, opět nedaleko Erfoudu.

Novinářský vůz týmu na startu první etapy před hotelem Belere v Erfoudu Jedna z favoritů soutěže a loňská vítězka Portugalka Elisabete Jacinto s vozem MAN TGS Holanďan Van Eerd Frist s vozem DAF Tatra Václava Svobody v písečných dunách Erg Chebb V písečných dunách  Erg Chebbi V písečných dunách  Erg Chebbi V písečných dunách  Erg Chebbi V písečných dunách  Erg Chebbi Tatra se blíží do cíle první etapy Spokojený pilot Václav Svoboda po průjezdu cílem 1. etapy Posádka ve složení Václav Svoboda, Milan Drázda (vlevo) a Zdeněk Novák (vpravo), krátce po skončení první etapy Tatra v prostoru cíle v Damii nedaleko Erfoudu

Příští závody

Media foto