Svoboda Tatra Team úspěšně zakončil sezónu v polské Zagani

Svoboda Tatra Team ve složení Václav Svoboda, Milan Drázda a Zdeněk Novák při přebírání pohárových trofejí během vyhlášení vítězů na náměstí v Zagani na závěr mistrovského podniku Baja Zagan
- 26. 10. 2014, Zagaň, Polsko -

K poslednímu podniku sezóny odjel v závěru uplynulého týdne do Zaganě na jihozápadě Polska broumovský Svoboda Tatra Team. S posádkou ve složení Václav Svoboda, Milan Drázda a Zdeněk Novák se s vozem Tatra 815 4x4 "Dakar" zúčastnili závodu Baja Zagaň. Jde o polský mistrovský podnik konaný v rámci soutěže Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych (www.terenowo.pl), který je však také zařazen do seriálu závodů Mezinárodního mistrovství České republiky v Cross-Country Rally 2014. Závody se konaly ve dnech 24. - 26. 10. 2014 a Svobodův tým absolvoval všechny předepsané úseky a etapy bez zaváhání či technických problémů a odvezl si tak z Polska poháry za úspěšný start v tomto letošním závěrečném podniku sezóny.

Zatímco v pátek 24. 10. 2014 probíhaly v Zagani administrativní a technické přejímky, v sobotu 25. 10. 2014 se už naplno závodilo. Pořadatelé zavedli nejprve posádky na letiště Szprotawy - Wiechlice. Tam se na spíše rychlé trati, s mnohde písečným povrchem, jely za sebou tři 17 km dlouhé okruhy. Tato část byla navržena zejména pro diváky, kterých se na plochu letiště, odkud mohli dobře pozorovat dění na trati, sešla celá řada. Sobotní soutěže pak byly zakončeny 65 km dlouhým závěrečným úsekem, který jezdce a posádky nasměroval zpět do Zaganě. V neděli 26. 10. 2014 pak probíhaly závody na vojenském polygonu, rozprostírajícím se v rozlehlých lesích, v bezprostředním okolí Zaganě. Pro posádky byl vytyčen okruh zhruba 70 km dlouhý, kde se střídaly velmi rychlé i technické pasáže opět s řadou písečných úseků. Jezdci tento okruh absolvovali celkem třikrát za chladného, ale krásného podzimního počasí.

"Jsem rád, že jsme tady v polské Zagani udělali důstojnou tečku za letošní závodní sezónou. V Polsku jsme jako tým letošní rok úspěšně začali a v Polsku jej také dobře končíme... Letošní rok byl pro nás skutečně obrovskou školou, účastnili jsme se klasických závodů v Evropě - v Polsku nebo v Německu. Absolvovali jsme ale poprvé i africkou OiLibya Rally of Morocco, kde jsme se cítili velice dobře, ale tam nás nakonec zklamal motor, se kterým jsme letos chtěli jet poslední sezónu... Na příští rok nás tak čeká hodně práce v podobě zástavby nového motoru do naší tatry 815 "Dakar", která jinak v Africe po všech ostatních stránkách splnila naše očekávání. V nadcházející sezóně bychom se rádi zúčastnili evropských FIA závodů v cross-country rally a zároveň také vytrvalostních cross-country rally v Africe, kde uvažujeme např. o Tuareg Rally, která se koná opět v Maroku a to už počátkem března příštího roku. A právě tyto letošní poslední závody v Zagani, které se konaly na trati s písečným povrchem, jsme brali mimo jiné jako komplexní a dobrou průpravu pro pouštní vytrvalostní závody v Maroku, které spolu s Dakarem patří k těm nejobtížnějším na světě." řekl po skončení mistrovských závodů v polské Zagani šéf Svoboda Tatra Teamu Václav Svoboda.

Prohlédněte si video ze závodu Baja Zagaň.

Václav Svoboda během rozhovoru pro polskou televizi TVP Na startu první etapy na letišti Szprotawy - Wiechlice Svobodova tatra 815 4x4 během prvního závodního dne na letišti Szprotawy - Wiechlice Svobodova tatra 815 4x4 během prvního závodního dne na letišti Szprotawy - Wiechlice 2. závodní den, vojenský polygon Zagaň 2. závodní den, vojenský polygon Zagaň 2. závodní den, vojenský polygon Zagaň Posádka tatry 815 4x4 (zleva) Milan Drázda, Zdeněk Novák a Václav Svoboda na vyhlášení výsledků v centru Zaganě, neděle 26.10.2014

Příští závody

Media foto