Kolomý slaví úspěch! S FAT BOYem se na Dakaru dostal mezi elitu

Martin Kolomý spol s bratry Kiliánovými spokojeni v cíli dakarské rally v Buenos Aires
- 17. 1 . 2014 Buenos Aires, Argentina -

Velký úspěch pro malý tým! TATRA Buggyra Racing Team a posádka Martina Kolomého dosáhla v letošní rallye Dakar umístění v elitní desítce kategorie kamionů, a to 7. místo. Přestože tým mířil před soutěží výše, převládá v Buenos Aires euforie. Původně měla poslední etapa rallye Dakar vedoucí z Rosaria do Buenos Aires měřit 174 ostrých kilometrů. Kvůli prudkým lijákům byl měřený test zkrácený a Martin Kolomý prolétl cílem jako šestý nejrychlejší.

"S klukama jsme maximálně spokojeni. Jsme ryze česká posádka na českém autě a měřili jsme se s továrními auty. Moc děkuji celému týmu za práci, kterou odvedl a chtěl bych také pogratulovat k výsledku Alešovi. Příští rok ale budeme silnější a už teď by se nás měl bát," řekl v cíli vysmátý Martin Kolomý a pokračoval v hodnocení letošní rallye: "Měli jsme v průběhu Dakaru nějaké technické problémy a nehodu. I tak jsme ale zůstali v elitní desítce. Když se podívám kolem sebe, tak jsme vepředu jediný malý tým s jedním autem a to je obrovský úspěch."

Dvoutýdenní válčení s nástrahami Dakaru si v zázemí týmu TATRA Buggyra Racing užil také konstruktér závodního speciálu David Vršecký. "Jsem samozřejmě rád, že jsme v cíli, ale osobně jsem čekal, že budeme výše. Kamaz je ale hodně silný tým a bláhově jsme si mysleli, že mu můžeme být hned v druhém roce našeho působení na Dakaru vyrovnaným soupeřem. Udělali jsme ale vše, co bylo v našich silách, abychom byli v první pětce. Bohužel s problémy, které přišly, se nám to nepodařilo. Určitě to zkusíme příští rok znovu," uvedl Vršecký.

K Davidově hodnocení se přidal také technický ředitel týmu Robin Dolejš. "Měli jsme tu už malé soukromé hodnocení techniky a už teď víme, na čem budeme od února pracovat. Soustředit se budeme muset také na testování v písku a dunách, kde je asi naše největší slabina."

"Jako malý tým nemůžeme proti soupeřům, kteří mají v závodě dvě a více aut, tolik riskovat. Martin musí jet s rozumem a vědomím, že mu nemá kdo pomoci. Na druhou stranu máme tovární podporu Tatry a ta je zásadně důležitá při přípravě a stavbě vozu. Chtěl bych za mě poděkovat všem členům týmu, našim příznivcům, a také partnerům, bez kterých by to nešlo. Jsme mezi elitou a už teď budeme přemýšlet, co vylepšit na příští rok," uvedl v Buenos Aires spokojeně manažer týmu TATRA Buggyra Racing Jan Kalivoda. V předposlední etapě měl problémy týmový asistenční vůz. Mechanici ale nejprve museli připravit speciál Martina Kolomého na závěrečný den. "Spravovali jsme až do ranních hodin, ale podařilo se to. Touto cestou bych chtěl poděkovat Robertu Kasákovi, který nás včera dotáhl do bivaku. Dakar to není jen boj na trati, ale také mimo ní," popsal včerejší trable týmu Dolejš.

Členy českého týmu nyní čeká slavnostní vyhlášení letošního ročníku rallye Dakar a odevzdání techniky v přístavu. V neděli tým odlétá do České republiky, kam dorazí v pondělí odpoledne.

Konečné výsledky: 1. Mardeev (RUS) Kamaz 42:22:01, 2. Nikolaev (RUS) Kamaz +13:52, 3. Karginov (RUS) Kamaz +51:00, 4. Loprais (CZE) MAN +1:56:37, 7. Kolomý (CZE) Tatra + 4:07:29, 14. Vrátný (CZE) Tatra +9:55:54

Další informace na www.buggyra.com

Příští závody

Media foto