Svobodova Tatra do nové sezóny s novým motorem GyrTech

- 18. 2. 2015 Broumov, Meziměstí -
Václav Svoboda vedle nového motoru GyrTech, kterým je od letošního roku Svobodaova tatra vybavena

Na Broumovsku sice stále ještě leží sníh, ale zdejší Svoboda Tatra Team s přípravou na nadcházející motoristickou sezónu finišuje naplno. Svobodova dakarská tatra dostala minulý týden nový motor GyrTech a vše se už připravuje na blížící se první závody nové sezóny.

Šéf týmu, Václav Svoboda, si čekání na letošní závody zkrátil lednovou účastí na rally Dakar v Jižní Americe, kde pomáhal jako člen týmu Rally OZ, Čecho-Australanovi Petru Jeriemu. " Byla to obrovská zkušenost. Jsem moc rád, že po OiLibya Rally, na které jsem byl s naším týmem na podzim loňského roku v Maroku, jsem dostal i tuto nabídku. Dakar je skutečně nejnáročnější podnik tohoto druhu. I když jsem se tam věnoval zejména podpoře týmu Petra Jerie a jeho vozu Toyota Hilux, měl jsem také možnost poznat zblízka i práci českých týmů, zejména posádky Marina Kolomého na voze Tatra "Fat Boy" z týmu Buggyra. Věřím, že všechny tyto zkušenosti zúročíme důstojnou reprezentací našeho týmu v evropských a afrických závodech v letošním roce, kde pomýšlíme na umístění na předních příčkách," řekl během zimní přípravy v týmových dílnách Václav Svoboda.

K tomu, aby se tyto odvážné cíle pro rok 2015 naplnily, má Svoboda Tatra Team našlápnuto skutečně dobře. V rámci spolupráce týmu s roudnickou stájí Buggyra tým nyní implantoval do svého vozu Tatra nový motor GyrTech, stejný jako má např. Martin Kolomý ve svém dakarském speciálu Tatra - Fat Boy. Pro nový motor se Václav Svoboda rozhodl po loňských závodech v Africe. "Na podzim se na Rally OiLibya of Morocco ukázalo, že je to právě motor, který byl v minulosti slabinou našeho vozu. V závodech v Evropě, s původním motorem Tatra, nebyl problém a většinou jsme se umisťovali na předních příčkách na soutěžích v Polsku, Maďarsku nebo Německu. Ale v náročných podmínkách saharských dun motor prostě nevydržel…. A i když naše Tatra v prvních afrických etapách jela excelentně, právě kvůli motoru jsme museli odstoupit… Vím, že chassi i ostatní komponenty našeho vozu mají na to, aby konkurovali těm nejlepším jezdcům. Nyní proto máme špičkovou pohonnou jednotku a ve spolupráci s Buggyrou budeme mít i špičkový servis. Nový motor máme teprve několik dnů a veškeré naše úsilí je nyní věnováno zabudování motoru a zprovoznění naší Tatry tak, abychom mohli koncem února vyjet k prvním testům." komentoval současné dění ve Svoboda Tatra Teamu Václav Svoboda.

Tým tak v nejbližších dnech čeká africká Tuareg Rally (Maroko 7. -14.3.2015) a pak náročný program Evropského poháru v Cross Country Rally závodech. Vedle toho se Svobodova "dakarská" Tatra objeví také na některých propagačních akcích i v České republice.

Níže je uveden zatím orientační program týmu pro rok 2015:

Evropský pohár Cross Country závodů 2015

14.-16.5.2015 Baja Deutschland - Německo

10.-12.4.2015 Baja Drawsko - Poslko

14.-16.8.2015 Baja Hungaria - Maďarsko

23.-25.10.2015 Baja Zagan- Polsko

Rally Maroko 2015

7.-14.3.2015 Tuareg Rally /Morocco/

Propagační akce

Březen 2015 představení závodního vozu a celého týmu pro rok 2015 partnerům, Jaroměř- Josefov

Srpen 2015 Autodrom Most - propagační akce v rámci FIA ETRC 2015, 28.8.2015

Příští závody