Slovakiaring hostí RaceStar 2015

- 5. 4. 2015, Slovakiaring, Slovensko -
Tým České republiky při společném focení, finále RaceStar, Slovakiaring

V neděli 5. 4. 2015 bylo na slovenském okruhu Slovakiaring odstartováno finále motoristické soutěže RaceStar (www.racestar.sk). Soutěž, která je pořádána Slovakiaringem ve spolupráci s FAEvent-Concept a týmem Křenek Motorsport, je příležitostí pro každého ve věku 14-25, kdo se chce stát závodním jezdcem. Mottem organizátorů soutěže je: "Nezáleží na finančních možnostech a zázemí, rozhodující je pouze talent a vlastní ambice, které mladým lidem pomohou otevřít dveře do okruhového závodního světa".

"Jedná se o mezinárodní soutěž pro mladé zájemce o motoristický sport. Soutěž je určena pro každého, kdo chce vstoupit do světa okruhového závodění. Do soutěže se může zapojit každý a to bez ohledu na to, zdá má či nemá předchozí závodní zkušenosti. Připravili jsme vlastně takový nultý ročník a doufáme, že si soutěž získá příznivce a bude pokračovat i v dalších letech. Rozhodujícím faktorem bude prokázání závodního talentu. Do soutěže se mohou zapojit chlapci i dívky ve věku 14 – 25 let. Letos se v projektu prezentuje celkem sedm evropských zemí – Německo, Česká republika, Slovinsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Švýcarsko. Jedná se o družstva tvořená vítězi jednotlivých národních soutěží, které předcházely dnešnímu finále na Slovakiaringu," vysvětlil během zahájení finále jeden z pořadatelů RaceStar, Dávid Németh, manažer SLOVAKIA RING AGENCY.

V barvách ČESKOSLOVENSKÉHO MOTORSPORTU, který je na Slovakiaringu prezentován nejen propagačními materiály, ale hlavně vozem BMW 320si Michala Matějovského, se na Slovakiaringu objevil zkušený motokárista Jiří Forman a také patnáctiletý Jan Hrnčíř z Hradce Králové, který si finále vyjezdil v pražské Kart Aréně v Radotíně. "České finálové družstvo tvoří více než dvě desítky uchazečů o superfinále, které se na Slovakiaringu uskuteční v úterý 7. 4. 2015. Jsem velmi rád, že mohu pomoci těm úplně začínajícím jezdcům a zároveň si také s nimi mohu změřit síly. Dnešní soutěže se totiž týkaly zejména měření fyzické kondice a začaly hned ráno velmi náročným šestikilometrovým během po dráze okruhu Slovakiaring a pokračovaly fyzickými testy, jako jsou dřepy, kliky apod. Všichni z českého družstva úvodními testy prošli úspěšně a zítra nás už čekají jízdy na motokárách a motorsport-simulátoru. Malé finále pak bude zakončeno rozhovorem pro tisk v anglickém jazyce a vědomostním testem. Nakonec pak budou vyhodnoceni nejlepší ze všech zemí, kteří postoupí do úterního superfinále...," komentoval zahajovací den soutěže RaceStar na Slovakiaringu Jiří Forman.

Registrace účastníků finále soutěže RaceStar na Slovakiaringu Jiří Forman a Jan Hrnčíř, účastníci finále soutěže RaceStar 2015 Finalisté měli možnost vyzkoušet si posez ve formulovém voze týmu Křenek motorsport Závodní vůz BMW 320si vicemistra Evropy Michala Matějovského během RaceStar 2015 na okruhu Slovakiaring

Příští závody