RaceStar 2015 vyhrál Slovinec Anže Urbančič

- 6. 4. 2015, Slovakiaring, Slovensko -
RaceStar 2015 vyhrál Slovinec Anže Urbančič

Urbančič spolu s více než 130-ti soutěžícími absolvoval v průběhu tří finálových dnů na Slovakia Ringu všech 8 disciplín (6-ti km běh, fyzický test, vědomostní test, simulátor, interview, jízdu na motokárách, slalom v závodním voze Renault Twingo a jízdu po závodním okruhu za volantem Suzuki Swift Cup) a v celkovém součtu bodů zvítězil před Slovákem Tomášem Bizubem a svým Maďarem Martinem Lengyelem.

V průběhu celé soutěže se neztratili ani zástupci českého výběru, z nichž hned pět postoupilo do závěrečné pětadvacítky. Byli to: Petr Gargulák, Stanislav Mechl, Vlastimil Suk, Tomáš Korený a Václav Šafář. Do TOP TEN se nakonec vešli Stanislav Mechl a Petr Gargulák.

"Myslím, že první ročník projektu RaceStar můžeme hodnotit jako velice úspěšný. Jsem rád, že české barvy byly hodně vidět v průběhu všech tří dnů a naše země tak byla zde na Slovakia Ringu velice dobře reprezentována. Dobrý pocit mám také z celkového vítěze. Anže Urbančič dokázal zvítězit navzdory minimu závodních zkušeností. Doposud nikdy nestartoval v žádném závodě a ani nemá závodní licenci, což je přesně to, co jsme od soutěže očekávali," řekl po vyhlášení vítězů promotér české části soutěže, pan Josef Křenek.

Příští závody