Matějovský vybojoval na Slovakia Ringu pole position

- 17. 6. 2015, Praha -
Michal Matějovský na tiskové konferenci poté co v sobotní kvalifikaci vybojoval pole position pro nedělní závody

Královehradecký jezdec Michal Matějovský bojuje tento víkend na Slovakia Ringu o další důležité body do evropského poháru FIA ETCC. Vrchol sobotního dění obstarala kvalifikace, ve které obstál jezdec týmu Křenek Motorsport na jedničku.

Michal se sice včera objevil pouze v jednom tréninku, jelikož odpoledne mechanici jeho týmu měnili z preventivních důvodu motor, ale ani to jej nevyvedlo z koncentrace. Český reprezentant v dosavadním průběhu víkendu nenašel přemožitele a s přehledem ovládnul všechny dosavadní měřené jízdy. Matějovský ukázal svou rychlost i v podvečerní kvalifikaci, ve které vybojoval pole position ve třídě TC2. Nejbližší konkurent zaostal na výkon Michala Matějovského téměř o vteřinu a to jen podtrhuje výkon devětadvacetiletého jezdce.

Michal Matějovský, BMW 320si, TC2: "Slovakia Ring mám velice rád, cítím se tu hodně dobře. Myslím, že okruh za ty roky znám, což mi pochopitelně pomohlo k dnešnímu vítězství. Z výsledku mám pochopitelně radost, ale myslím si, že co se zajetého času týče, mohlo to být ještě o kousek lepší. Zítra to nebude vůbec jednoduché, protože Seaty jsou, stejně jako na Hungaroringu, hodně rychlé. Rád bych se ale umístil do osmého místa celkově, tak abych mohl do druhého závodu startovat z přední části roštu."

V neděli je na programu patnáctiminutový zahřívací trénink, neboli warm up a dva závody, které jsou naplánovány na devět kol.

Výsledky kvalifikace třídy TC2: 1. Michal Matějovský - 2:16.777
2. Ibrahim Okyay - 2:17.634
3. Daniel Conrad - 2:20.594

Nedělní program:
08.15 - Warm Up
10.05 - 1. závod - 9 kol
11.10 - 2. závod - 9 kol

Michal Matějovský, Slovakia Ring 2015 Michal Matějovský na okruhu Slovakia Ring, FIA ETCC 2015 Michal Matějovský na okruhu Slovakia Ring, FIA ETCC 2015 Michal Matějovský na okruhu Slovakia Ring, FIA ETCC 2015

Příští závody