Matějovský získal na Slovakia Ringu závodnický grand slam

- 17. 6. 2015, Praha -
Michal Matějovský získal na Slovakia Ringu závodnický grand slam

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakia Ring a královehradeckému pilotovi se v uplynulých třech dnech podařilo vyhrát vše, co se jen dalo. Jezdec týmu Křenek Motorsport ve své třídě TC2 dokázal zvítězit ve všech jízdách, do kterých nastoupil. Ve volném testu zajel nejrychlejší čas, což dokázal napodobit jak ve volném tréninku, tak i v kvalifikaci.

Co je ale nejdůležitější, Matějovský dokázal porazit svou konkurenci i v obou závodech Evropského poháru, díky čemuž nejen stanul na nejvyšším stupínku pódia pro nejrychlejší jezdce, ale především si ze Slovenska odvezl plný počet bodů. Matějovský tak opět o něco navýšil svůj náskok v průběžném hodnocení a jako bonus si ze Slovakia Ringu odváží také autorství nejrychlejších kol v obou závodech.

"Včera jsem si pro první závod přál vyhrát svou třídu /TC2/ a dokončit přitom na osmém místě absolutně. To se nakonec také podařilo a já do druhého závodu startoval z pole position. Ve druhém závodě pak bylo důležité zvládnout průjezd první zatáčkou tak, abych nedopadl jako na Hungaroringu. Po pevném startu se mi povedlo udělat si dost prostoru na to, abych bezpečně zvládnul první kolo. Pak už to bylo jenom o tom pohlídat si svou pozici až do samotného konce," zhodnotil průběh nedělních závodů na Slovakia Ringu Michal Matějovský.

Český reprezentant zůstává v závodním tempu i nadále. Již za tři dny jej čeká odlet na francouzskou riviéru, kde se nedaleko Marseille na okruhu Paula Ricarda uskuteční pátý a šestý závod letošní sezóny.

Výsledky závodů FIA ETCC na Slovakia Ringu:
1. závod: 1. Michal Matějovský - BMW 320si
2. Peter Rikli - Honda Civic FD
3. Ibrahim Okyay - BMW 320si

2. závod: 1. Michal Matějovský - BMW 320si
2. Peter Rikli - Honda Civic FD
3. Ibrahim Okyay - BMW 320si

Průběžné pořadí po prvních dvou podnicích FIA ETCC 2015:
1. Matějovský Michal 44 b.
2. Rikli Peter 36 b.
3. Conrad Daniel 22 b.

Během nedělních závodů před boxy na okruhu Slovakia Ring Michala na startu nedělních závodů přišla podpořit také současná Miss Slovensko Lujza Straková První Michalovou gratulantkou po jeho nedělním vítězství byla manželka Zuzka Michal Matějovský na tiskové konferenci po nedělních závodech

Video ze závodů:Příští závody