Matějovský se po čase setká s Tomášem Kostkou na Barumce

- 28. 8. 2015, Hradec Králové -
Matějovský se po čase setká s Tomášem Kostkou na Barumce, který bude opět startovat na Barumce

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2015 se pojede už popětačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem médií, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 306 novinářů ze sedmnácti států! A právě tento závod se také, mimo jiné, stane místem setkání dvou automobilových závodníků - Tomáše Kostky a Michala Matějovského.

Zlínský jezdec Tomáš Kostka je původním zaměřením okruhový pilot. "S naším týmem Tomáš spolupracoval v dobách, kdy jsem se učil jezdit s vozem AUDI DTM a v začátcích jsem využíval jeho cenné rady. Tomáš měl v té době za sebou už řadu startů v seriálu DTM. Někdy od roku 2012, kdy za volantem Citroenu C4 WRC vyhrál malý český mistrák, však patří i mezi soutěžáky. Ačkoliv od té doby z tratí rychlostních zkoušek o něco ustoupil zpět na okruhy, při svých ojedinělých startech v rally zpravidla vždy bojuje o čelní příčky," říká o Kostkovi Michal Matějovský a dodává "Jsem rád, že se s Tomášem po čase opět sejdeme právě na Barumce, která je jeho domácím podnikem a již dvakrát tu vybojoval třetí příčku a chybět nebude ani letos."

"Letos až tak moc nezávodím. Soustředím se zejména na testování nového speciálu třídy GT. Ale samozřejmě, že na Barum rally budu opět startovat a jsem také rád, že jsem mohl navázat na předešlou spolupráci s agenturou ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT. Jako test jsem před Barumkou odjel Rally Vyškov, kterou jsem vyhrál a doufám tak, že se mi podaří udělat dobrý výsledek i na Barum rally," řekl před závodem Tomáš Kostka.

Michal Matějovský bude na Barumce v sobotu 29. 8. a bude zde na pozvání promotéra závodů FIA ETCC plnit reklamní povinnosti vzhledem k blížícímu se závodu evropského šampionátu cestovních vozů, který se koná na Automotodromu v Brně ve dnech 4. - 6. 9. 2015. K vidění bude na Barumce také týmový vůz Chevrolet Camaro ZL1, který ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT používá právě k těmto účelům. Po skončení akce se Michal přesouvá na Autodrom Most, kde se bude účastnit nedělního programu jak v prostorách VIP zázemí autodromu Most, tak týmu Buggyra.

Design vozu Tomáše Kostky pro letošní Barumku

Příští závody