Matějovský chce upevnit vedoucí pozici

- 17. 9. 2015, Hradec Králové -
Matějovský  chce  upevnit  vedoucí  pozici (ilustrační foto)

Michalu Matějovskému zbývá udělat předposlední krok na jeho cestě za triumfem v Evropském poháru cestovních vozů (ETCC). V kategorii Super 2000 TC2 poměří o tomto víkendu své síly se soupeři na belgickém okruhu Zolder, který je pátou zastávkou v letošním kalendáři šampionátu FIA ETCC. Trať, která měří 4.011 metrů, hostila v minulosti tři podniky Gran Prix Formule 1, a v roce 2001 také jeden z podniků ETCC. Michal by rád v Zolderu navázal na úspěšný domácí double: "Ještě pořád cítím tu atmosféru z Brna. Domácí podnik se povedl a doufám, že podobně by to mohlo dopadnout i v Belgii. Okruh v Zolderu znám z dřívějších startů v Eurocupu a musím říci, že se mi moc líbí. Byli jsme tam letos v srpnu testovat a trochu mě trápila šikana před stoupáním. Rád bych se na ní zaměřil v pátečních testech, tak aby bylo pro kvalifikaci již vše stoprocentní. Také budeme pravděpodobně muset setup přizpůsobit počasí. Při srpnových testech bylo obrovské vedro, teď má být podle předpovědi podstatně chladněji. Znamená to, že by neměly tolik trpět pneumatiky, což je jedině dobře."

Je tu však jiné nebezpečí. "Cesťáky" se o dráhu budou dělit s tahači, které na ní absolvují další díl svého kontinentálního šampionátu. Z toho vyplývá, že asfalt bude více znečištěn jak materiálem, "vytahaným" z bezpečnostní zóny, tak i zbytky gumy. "Snad to nebude tak strašné, současné závodní tahače už nenadělají takovou paseku jako jejich předchůdci. Musíme se ale každopádně připravit na to, že to bude trochu víc klouzat," tvrdí Michal, který se - coby testovací a náhradní jezdec stáje Buggyra - na souboje těchto mastodontů těší. "Samozřejmě budu držet palce klukům z Buggyry, Adamu Lackovi i Davidu Vršeckému," dodává.

Michal Matějovský vede tabulku průběžného hodnocení třídy TC2 s náskokem 18-ti bodů před Švýcarem Peterem Riklim. Ztráta třetího Ibrahima Okyaye pak představuje ještě dalších dvacet bodů. K bodovému postavení v průběžném hodnocení se před odjezdem do belgického Zolederu vyjádřil i šéf týmu Křenek motorsport, Ing. Josef Křenek: "Okruh v Zolderu patří k mým oblíbeným. Pro současné ETCC se ale jedná o premiéru a tak se dá jen těžce odhadnout, jak na tom budeme v porovnání s konkurencí. V obou případech máme šanci bojovat o přední umístění a s trochou štěstí i o vítězství. I nadále však platí, že je ve hře ještě 69 bodů a tak není z hlediska celkového hodnocení v žádné kategorii zdaleka nic rozhodnuto…"

Michal Matějovský bude i v Zolderu usilovat o co nejlepší výsledek. O celkovém prvenství se během předposledního podniku s největší pravděpodobností ještě nerozhodne. Matějovský nicméně rozhodně nechce přijít o pracně vybudovaný osmnáctibodový náskok na Švýcara Petera Rikliho. "Brno mně vyšlo parádně, udělám všechno pro to, abych si v Belgii znovu poslechl českou hymnu..." slibuje.

Harmonogram belgického víkendu FIA ETCC:
Pátek 18. září
14:35 - 1. test - 45 min
16:30 - 2. test - 45 min

Sobota 19. září
10:00 - Free Practice - 30 min
15:00 - Kvalifikace - 30 min

Neděle 20. září
10:30 - warm-up - 15 min
12:50 - 1. závod - 13 kol
15:05 - 2. závod - 13 kol

Příští závody