Josef Laufer drží palce Michalovi

- 26. 9. 2015, Hradec Králové -
Zpěvák Josef Laufer popřál Michalovi hodně úspěchů do posledního a rozhodujícího závodu seriálu FIA ETCC 2015, který se pojede za čtrnáct dnů v italské Perguse

Zpěvák Josef Laufer a automobilový závodník Michal Matějovský se v sobotu 26. 9. 2015 sešli na Třebešském posvícení v Hradci Králové. Josef Laufer, který má sám také zkušenosti s motorsportem (před několika lety sám závodil na off-roadech), obdržel od Michala Matějovského malý dárek - týmovou bundu. Popřál pak Michalovi hodně štěstí v posledním závodě evropského šampionátu cestovních vozů, ve kterém se rozhodne o titulu mistra Evropy. Michal je v současné době vedoucím jezdcem tohoto šampionátu a přání tak s díky přijal a vysvětlil, že o titulu není dosud rozhodnuto a vše bude jasné až po posledním závodě, který se se jede ve dnech 10. - 11. 10. na horké sicilské půdě v Perguse.

Na tradičním Třebešském posvícení v Hradci Králové toho bylo k vidění hodně. Celý program za organizátory zahájila MVDr. Ivana Hantschová, která přivítala vzácné hosty a partnery akce - senátora za Hradec Králové a náměstka ředitele FN Hradec Králové, prof. MUDr. Jaroslava Malého, CSc., náměstky primátora města Hradec Králové Ing. Anetu Maclovou a PaeDr. Jindřicha Vedlicha, Ph.Dr. a nejvyšší představitele Policie ČR a městské policie v Hradci Králové. Šéf královéhradecké policie brig. gen. Mgr. Martin Červíček a Bc. Ivan Dubec, vedoucí oddělení prevence kriminality MPHK v rámci konání pouti avizovali otevření dětského dopravního hřiště, které bylo vybudováno právě ve sportovním areálu v Hradci Králové - Třebši. Následovalo vystoupení Josefa Laufera, které přilákalo asi nejvíce návštěvníků. Vedle tohoto nestora české populární hudby se pak na pódiu i v přilehlých venkovních prostorách třebešského sportovního areálu vystřídala řada uměleckých a zájmových souborů - folklórní soubor Červánek, skupina GRI GRI se svými rytmy západní Afriky nebo soubor českých mužoretů Artrosa. K vidění byly i ukázky historického šermu, bojových umění či ukázky sportu se psy - tzv. agility. Pouťové setkání zakončila večer ohňová show a k tanci později zahrála oblíbena hudební skupina Unisono (rock) z Hradce Králové. Všichni návštěvníci Třebešského posvícení si také v průběhu celého dne mohli podrobně prohlédnout právě otevírané dětské dopravní hřiště.

"Byla to příjemná chvilka odpočinku a setkání s přáteli. Jsem rád, že jsme mohli být partnery této milé akce a návštěvníkům Třebešského posvícení jsme mohli zblízka představit týmový sportovní prezentační vůz Chevrolet Camaro ZL1," řekl Michal Matějovský, který se už chystá na svůj premiérový závod v Číně, kde se v Pekingu na čínském závodním trucku představí už o příštím víkendu, tedy 4. 10. 2015 a o týden později pak bude startovat v rozhodujícím závěrečném podniku letošního seriálu závodů evropského šampionátu FIA ETCC na Sicílii v Perguse.

Návštěvníci Třebešského posvícení měli možnost prohlédnout si zblízka týmový prezentační vůz Chevrolet Camaro ZL1 Michal Matějovský předal Josefu Lauferovi malý dárek - týmovou bundu Šéf královéhradecké policie, brig. gen. Mgr. Martin Červíček, informoval návštěvníky o výstavbě dětského dopravního hřiště v Hradci Králové - Třebši Josef Laufer a Michal Matějovský

Video z akce:Příští závody