V Mostě před odjezdem na Dakar 2016

- 14. 11. 2015, Most -
Představení speciálů Buggyra pro Dakar 2016 přihlížely na mosteckém náměstí stovky lidí

Tým Buggyra na mosteckém autodromu v rámci The Most Rally Sprint představil svůj tým pro slavnou dálkovou soutěž rally Dakar 2016. Diváci tak naposledy před odjezdem techniky do francouzského přístavu Le Havre mohli v pátek a v sobotu v Mostě vidět speciály značky Tatra - 815 Fat Boy Martina Kolomého a nový Phoenix Jardy Valtra, jehož posádku letos doplní legendární Josef Kalina.

Už v pátek 13. 12. přilákal několik stovek lidí na centrální 1. náměstí v Mostě slavnostní start nultého ročníku závodu The Most Rally Sprint, který měl o tomto víkendu premiéru v areálu mosteckého autodromu a polygonu. Divákům se v pátek předvedly všechny soutěžní posádky se svými nablýskanými vozy, prohlédnout si mohli i okruhový truck Buggyra Davida Vršeckého či dakarský speciál Tatra Martina Kolomého. Generální ředitel společnosti Autodrom Most Jiří Volovecký informoval přítomné diváky o mosteckém Rally Sprintu, "Novým podnikem v našem kalendáři chceme navázat na úspěšný seriál evropského mistrovství tahačů na okruhu Czech Truck Prix. Věříme, že se nám podaří založit novou tradici a že rally v netradičním prostředí uzavřeného okruhového areálu diváky zaujme a bude bavit i jezdce." Ostrý start závodu pak pořadatelé naplánovali na sobotní poledne. Soutěž sestávala ze dvou rychlostních zkoušek, přičemž každou z nich posádky absolvovaly dvakrát. Poté následoval závod ve slalomu otevřený pro veřejnost. Více na www.autodrom-most.cz.

V sobotu také na tiskové konferenci Buggyra představila obšírněji koncepci týmové účasti na rally Dakar 2016. Posádka Martina Kolomého zůstává nezměněna. Do Fat Boye usednou bratři Kiliáni. "Každý se nás ptá na ponorku. Tu ale nestihneme ani zažít. My se plně soustředíme na naší práci," uvedl na tiskovce navigátor René. Naopak ve zcela nové sestavě nastupuje ke svému čtvrtému Dakaru Jarda Valtr. Na pozici kopilota bude nováček Jiří Stross a vedle něj zkušený navigátor Josef Kalina, který má za sebou čtyřiadvacet aktivních let na rally a tři vítězství. "Nevím, jestli to ještě dám," smál se Pepa Kalina a zároveň konstatoval, že se na účast v novém týmu velice těší.

V Mostě před odjezdem na Dakar 2016 V Mostě před odjezdem na Dakar 2016 V Mostě před odjezdem na Dakar 2016 V Mostě před odjezdem na Dakar 2016

Příští závody