Matějovský převzal v Praze Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR

- 28. 11. 2015, Praha -
Michal Matějovský v sobotu převzal z rukou prezidenta Autoklubu ČR Romana Ječmínka Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR

Michal Matějovský je od soboty 28. 11. 2015 držitelem významného ocenění Federace automobilového sportu AČR. Letošní šampion závodů FIA ETCC převzal totiž od Federace automobilového sportu, z rukou prezidenta Autoklubu České republiky Romana Ječmínka, ZLATOU SPONU FAS AČR, jako výraz uznání za mimořádný osobní přínos k rozvoji automobilového sportu České republiky.

V sobotu 28. listopadu proběhlo, ve Smetanově sále pražské budovy Autoklubu ČR, slavnostní vyhlášení mistrů České republiky, jehož součástí bylo právě i předání mimořádných ocenění Federace automobilového sportu AČR. Michal Matějovský byl nejprve oceněn Zlatou sponou FAS AČR a po té ještě obdržel skleněnou trofej za zisk titulu evropského šampiona v závodech FIA ETCC 2015, kterou převzal z rukou českého delegáta FIA, Radovana Nováka. "Obou ocenění si velmi vážím. Skleněná plaketa, připomínající mé letošní vítězství ve FIA ETCC, je určitě významným oceněním nejen pro mne, ale i pro celý tým Křenek Motorsport, který se po celou sezónu staral perfektně o přípravu závodního vozu. Jsem samozřejmě rád, že se nám, po loňském zisku titulu evropského vicemistra, podařilo letos seriál dotáhnout do vítězného konce a získat titul evropského šampiona. Stejně tak si cením Zlaté spony od Federace automobilového sportu AČR. Na okruzích se pohybuji už více než dvacet let a jsem rád, že se mi nyní podařilo vítězně završit mé účinkování ve významném evropském seriálu okruhových závodů a navázat tak na mé předchozí úspěchy na okruzích a také na úspěch mého otce, který před časem právě toto ocenění - Zlatou sponu FAS AČR - získal také, za jeho přínos v rámci závodů evropského mistrovství v závodech tahačů", řekl po skončení sobotního slavnostního večera ve Smetanově sále Autoklubu ČR Michal Matějovský.

Michala Matějovského teď ještě čeká slavností vyhlášení mistrů na půdě mezinárodní automobilové federace FIA v Paříži, kde ve čtvrtek 3. 12. 2015, toto nejvyšší ocenění FIA jako jediný za Českou republiku převezme.

Michal Matějovský před zahájením slavnostního večera v AČR při rozhovoru pro ČT Sport Pohled do Smetanova sálu AČR během slavnostního vyhlášení mistrů ČR 2015 Michal Matějovský při přebírání ocenění Zlatá spona FAS AČR Michal Matějovský spolu s dalšími jezdci oceněnými FAS AČR Michal Matějovský převzal z rukou českého delegáta FIA Radovana Nováka skleněnou plaketu jako ocenění za zisk titulu mistra Evropy v závodech FIA ETCC 2015 Michal Matějovský spolu s dalšími jezdci, kteří uspěli v evropských závodech Michal Matějovský spolu s Adamem Lackem, který byl oceněn za výsledky v mistrovství Evropy v závodech tahačů Zalatá spona FAS AČR propůjčená Michalovi Matějovskému

Příští závody