Matějovský představil trofeje FIA ETCC v Hradci Králové

- 8. 12. 2015, Hradec Králové -
Matějovský představil trofeje FIA ETCC v Hradci Králové

První zastávkou Michala Matějovského po slavnostním vyhlášení evropských mistrů na půdě mezinárodní automobilové federace FIA v Paříži, kde ve čtvrtek 3. 12. obdržel za výsledky dosažené v letošním seriálu ETCC nejvyšší ocenění FIA jako jediný Čech, byla senátorská kancelář prof. Jaroslava Malého v Hradci Králové. Michal Matějovský zde vystoupil před novináři společně se senátorem Parlamentu České republiky Jaroslavem Malým, se kterým otevírali letošní motoristickou sezónu začátkem dubna na půdě senátu.

"Na začátku sezóny, na oficiálním představení vozu jsem prohlásil - NIC JINÉHO NEŽ TITUL NEBERU -. Bylo to trochu odvážné tvrzení, ale už v té době jsem si věřil, že dokážu zúročit tříleté zkušenosti na poli závodů FIA ETCC s vozem BMW 320si týmu Křenek Motorsport. Pan senátor Malý mne tenkrát podpořil a setkávali jsme se i v průběhu sezóny, kdy se živě zajímal o dosahované výsledky. Dnes jsem rád, že jsem vůz v našich národních barvách dovedl vítězně do cíle a dostál tak svému dubnovému tvrzení…" řekl na tiskové konferenci Michal Matějovský.

Přítomní novináři na tiskové konferenci nejdříve shlédli krátký video-sestřih ze všech letošních závodů FIA ETCC a poté zhodnotili uplynulou sezónu oba hlavní aktéři konference - senátor Jaroslav Malý i evropský šampion Michal Matějovský, který se se všemi podělil o průběh slavnostního vyhodnocení sezóny na půdě FIA v Paříži. Nakonec došlo i na dotazy novinářů a volnou diskuzi, která směřovala už spíše k tomu, s čím se představí Michal na závodních okruzích v příští sezóně. "Zatím je vše v jednání. Předpokládám však, že už velmi brzo budeme informovat o našich záměrech pro příští rok…" konstatoval Michal Matějovský.

Oba hlavní aktéři se pak vzájemně obdarovali drobnými upomínkovými předměty. Michal obdržel od senátora Malého za dobrou reprezentaci krásný, ručně malovaný, obraz Hradce Králové a senátor Malý na památku týmové oblečení ve vítězné zlaté barvě. Na závěr pak organizátoři připravili pro Michala vynikající dort ve tvaru vítězného BMW 320si, který byl později naporcován a oceněn všemi přítomnými…..

Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského Z tiskové konference senátora Jaroslava Malého a evropského šampiona FIA ETCC Michala Matějovského

Příští závody