Forman vedl závod, Lacko v neděli dvakrát druhý

- 4. 9. 2016, Most -
Jiří Forman dlouho vedl nedělní závod, nakonec jej vyřadil prasklý brzdový kotouč

Evropské trucky, které zamířily o uplynulém víkendu na severočeský autodrom Most, přivedly na závody evropského šampionátu téměř sto tisíc fanoušků. Před těmi Adam Lacko vybojoval v sobotu vítězství a v neděli dvě druhá místa. O první triumf kariéry jel v poslední jízdě Jiří Forman, kterého z první pozice vyřadil prasklý brzdový kotouč.

Ani tentokrát jezdcům Buggyry Superpole neuniklo. Zatímco Adam Lacko postupoval z měřeného tréninku jako druhý, Jiří Forman vyčkával na počínání soupeřů, když byl desátý. Pole position si s přehledem vyjel Jochen Hahn a na českého jezdce bojujícího s Němcem o celkový triumf porazil o čtyři desetiny. Forman zajel osmý nejrychlejší čas, ale po penalizaci Reného Reinerta postoupil o příčku výš.

Diváci na zaplněných tribunách mosteckého okruhu sledovali předstartovní šrumec, který se nesl ve znamení nastavování aut na mokro. Hodinu před startem začalo krápat a trať se proměnila v kluziště. „Bude to těžké, nikdo nevíme co od toho čekat. Jestli nespadne více vody, bude to hodně kluzké,“ odvětil na otázku, jak to vidí, ministryni pro místní rozvoj Ing. Karle Šlechtové, Adam Lacko. Ten odstartoval jako druhý za Hahnem. A tentokrát zůstalo pořadí bez změny. „Nevím, co tam Hahn měl nastavené, ale já jel na limitu a na něj jsem prostě neměl. Teď máme čas to nastavit, ale nikdo neví, jak moc a jestli vůbec bude pršet," řekl Adam, který projel cílem za mohutného aplausu druhý.

Jiří Forman se po úvodních dvou kolech propadl až na desáté místo. Na povrch si postupně zvykal a nakonec vybojoval osmou pozici, která mu zaručila pole position pro druhou nedělní jízdu. „Na takovém povrchu jsem jel poprvé a bylo to vidět. V jednu chvíli jsme zpomalili až o patnáct sekund na kolo. Jsem rád, že to dalo na první osmičku a ve druhé jízdě pojedu z první řady,“ uvedl Jirka, který si poprvé v kariéře užívá tak velké podpory domácího závodu.

Po polední show, ve které se divákům na mosteckém autodromu představil v Tatře Phoenix David Vršecký, jenž nastoupil v duelu proti silnému Porsche GT4, se na startovní rošt seřadila opět silná monstra. Start z pole position Jirka Forman zvládl bez problémů a po úvodní šikaně vedl celé startovní pole. Druhému Lenzovi se dokázal vzdálit na rozdíl tří sekund, ovšem v sedmém kole praskl levý přední kotouč a nováček Buggyry musel odstoupit. „Nevím, co bych k tomu řekl. Je to pro mě velké zklamání, které budu rozdýchávat ještě dlouho. Děkuji všem fanouškům a týmu za skvělý víkend,“ uvedl zklamaně Jirka.

Adam Lacko odjel ze startu jako osmý a postupně začal předjíždět jednoho soupeře za druhým. Před ním kroužil Jochen Hahn, který si hlídal před českým jezdcem záda. „To bylo hodně vybojované druhé místo. S víkendem jsem spokojený. Cíl, vyhrát před domácím publikem, jsem si splnil v sobotu. Opět se ukázalo, že to s Hahnem bude vyrovnané a Maďarsko nám moc nepomohlo. Děkuji všem fanouškům, kteří dorazili. Atmosféra byla naprosto skvělá. Závodit před davem lidí, který vás žene dopředu, je vždy fantastický pocit,“ uved spokojeně Lacko.

Příští závody