Vršecký a Lacko mají v Číně první řadu!

- 10. 9. 2016, Kuang-tung, Čína -
Vršecký a Lacko mají v Číně první řadu!

V Kuang-tung, kde se o tomto víkendu koná druhý podnik šampionátu China Truck Racing, mají čeští jezdci za sebou kvalifikaci. David Vršecký a Adam Lacko zavzpomínali na společné souboje v Evropě, kde se v minulosti přetahovali o první místa. Dnes si vyjeli první řadu! V sobotu na okruhu Kung-tung přivítalo jezdce vedro a obrovská vlhkost. Před kvalifikací se však zatáhlo a přišly monzunové deště, které vyplavily paddock. I když byl program posunutý, vše se stihlo včas odjezdit.

"Jsem nadšený, protože to byla s Adamem pěkná přetahovaná. I když jsme si už řekli, že nevyjedeme, tak najednou koukám po pit-lane a on lišácky vyjel ještě na poslední dvě kola. Musel jsem do toho hned sednout a dát tam ještě jedno rychlé kolo," uvedl David, který tak uhájil pole position před Adamem Lackem. "Chtěl jsem ho ještě pozlobit, jako se mi to povedlo v měřeném tréninku. V Superpole to už ale nevyšlo. I tak velká spokojenost, protože jsme truck vyladili k dokonalosti. Náskok na ostatní je více než slušný," doplnil Davida Adam.

Mezi jedenáct nejrychlejších se dostali i další členové China Buggyra Racing týmu Michal Matějovský a Miroslav Forman. Michal zajel nakonec šestý nejrychlejší čas a s jízdou byl spokojený. "Pro mne to je na zdejším okruhu vůbec první zkušenost a dnes to vyšlo. Jsem zvědavý na závod, výchozí pozice je slušná," řekl Michal, kterého doplnil Míra: "Mohli jsme slavit asi hodně velký úspěch. V měřáku jsem byl čtvrtý, ale v Superpole už auto nefungovalo. Byl tam problém s motorem. Nakonec je to osmá pozice, ale i tak jsem spokojený," poukázal Míra na vyrovnanost českých jezdců, kteří mohou zítra bojovat o stupně vítězů.

Příští závody