Oficiální testování pohárových octávií

Laura Hájková během oficiálních testů ČPŠOC na nově zrekonstruovaném okruhu v Mostě
- 28. 4. 2008, Most -

V pondělí 28. 4. 2008 proběhlo na mosteckém autodromu oficiální testování, pořádané promotérem seriálu Česká pojišťovna - Škoda octavia cup.

Po technické testaci aut byl pro jezdce připraven i tříhodinový hromadný test, ve kterém se zkoušela nejen zrepasovaná technika a nové pneumatiky Dunlop, ale i nově zrekonstruovaný mostecký okruh. Mimo nového asfaltu se změnily prakticky všechny obrubníky a tím i optimální stopa. Dosažené časy tak byly v porovnání s těmi loňskými o více jak vteřinu rychlejší.

Naši jezdci zúročili v porovnání s konkurencí četné nedávné testy. Například Tiki Ivoševič zaznamenal zlepšení tří vteřin oproti loňsku, Dan Skalický ukázal slušný stabilní výkon a Laura Hájková svým časem dokonce předčila oba zmíněné kolegy. Velmi rychlý byl i Polák Mateusz Lisowski, který se zajetým časem posunul ještě před Lauru. Petr Fulín, který testoval mimo svého auta i auto Michala Matějovského a Tadeáše Martínka a většinu času pak věnoval organizaci, patřil k nejrychlejším jezdcům. "Testování ukázalo, že náš tým je hodně rychlý, nicméně je třeba nepodlehnout eufórii a snažit se najít recept na nové obutí pro prvních pět kol, Dunlopy se totiž poměrně dlouho ohřívají a než je jezdec dostane na provozní teplotu, tak nefungují", pronesl Petr Fulín po testech.

Petr Fulín s autem Michala Matějovského Mateusz Lisowski Tiki Ivoševič Daniel Skalický
Dan rozebírá jízdu z telemetrie

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu