Forman vykročil na Hungaroringu rázně za obhajobou titulu

Stupně vítězů po nedělním závodě na Hungaroringu - první Michl, druhý Forman a třetí Němec Huber
- 20. 4. 2008, Hungaroring, Maďarsko -

Vzhledem k technickým úpravám a opravám obou českých závodních okruhů se první závody Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích konaly ve dnech 19. -20. 4. 2008 na známém maďarském okruhu Hungaroring. Jezdec Miroslav Forman, který jede v letošním roce za tým ČSMS opět s vozem AUDI A4 ST, zde velmi rázně a úspěšně zahájil svoji cestu za obhajobou loňského titulu mistra ČR v závodech automobilů na okruzích Divize 4, ve třídě do 2000 ccm. V prvním závodě, který se konal v sobotu 19. 4. na mokré trati, skončil na 2. místě za Danem Michlem (vůz Michl 08/01) a před třetím Němcem Wernerem Huberem (AUDI A4 ST), stejné pořadí bylo ve druhém závodě, trať byla ale v tomto případě již suchá, protože v neděli se jelo již za příznivějšího polojasného a poměrně teplého počasí.

Po skončení prvního závodního víkendu byl tedy jezdec týmu ČSMS Miroslav Forman spokojený: "K prvním letošním závodům jsme vyjížděli přece jen trochu nervózní. Máme v týmu totiž nové mechaniky, kteří nemají ještě tolik zkušeností. Byli jsme ale velmi mile překvapeni. Svoji práci zvládli na výbornou. Vše perfektně fungovalo a obstáli jsme tak i v konkurenci německých vozů a v obou závodech jsme skončili před nimi. Mám více naježděno na suchu, přesto mi vyšel i první závod, který se jel za vytrvalého mrholení. Byla to pro mne ale cenná zkušenost, která se bude jistě v průběhu dalších závodů hodit. Pokud vše shrnu, myslím, že vykročení za obhajobou titulu vyšlo a uděláme vše pro to, abychom na dobrý výsledek z úvodních závodů na Hungaroringu navázali i v dalším průběhu MMČR."

Ze sobotního závodu Ze sobotního závodu Ze sobotního závodu Ze sobotního závodu Z nedělního závodu Z nedělního závodu Z nedělního závodu Z nedělního závodu

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu