Smolný víkend v Pau

Poškozený vůz Michala Matějovského po kolizi v nedělním závodě
- 1. 6. 2008, Pau, Francie -

Druhý závod druhého podniku Seat Leon Eurocup se jel v Pau opět na 19 kol, tentokrát za pěkného slunečného počasí. Matějovský startoval ze 13. pozice. Ale i v tomto závodě došlo krátce po startu k několika kolizím. Úvodní strkanici se dokázal vyhnout, pak ale přišla další, při které dostal ránu od za ním jedoucího vozu. Ten jej postrčil do rotujícího vozu před ním a nárazu už nešlo zabránit. I přes tuto havárii pokračoval ale Michal Matějovský dál v boji o umístění v dnešním závodě. Po několika kolech se však ukázalo, že je poškozen i chladič vozidla. Začala stoupat teplota motoru a Michal musel zajet do boxů a tím pro něho závod skončil.

O záludnostech trati v Pau svědčí i ta skutečnost, že z pětadvaceti jezdců na startu dokončilo závod pouze šestnáct. "Stalo se to, čeho jsem se včera obával, při těchto závodech velmi záleží na výsledku kvalifikace a také na závodnickém štěstí. Jakmile se nepodaří zajet čas, který by zajišťoval start mezi první desítkou jezdců, vzniká těžká situace pro oba závody, protože na tomto typu tratě se jen velmi složitě předjíždí. Jsou to ale cenné zkušenosti do budoucna," hodnotil nedělní závody v Pau Matějovský.

Michal Matějovský spolu se svým otcem před startem nedělního závodu Z bojů v jednom z prvních kol v nedělním závodě na trati v Pau Z bojů v jednom z prvních kol v nedělním závodě na trati v Pau Matějovský pokračoval v závodě ještě několik kol i s poškozenou přední částí vozu

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu