Matějovský si přiváží z Oscherslebenu body i pohár!

Vítězná trojice jezdců, zprava Matějovský, Nogues a Nash
- 30. 8. 2008, Oschersleben, Německo -

Během předposledního víkendu seriálu závodů Seat Leon Eurocup na německém okruhu Oschesrleben se na stranu českého jezdce Michala Matějovského z týmu SUNRED-BRT konečně usmálo štěstí a také potvrdil to, že se zdejším okruhem už má určité zkušenosti. Po vynikajícím startu v sobotním závodě se nakonec dokázal probít až na třetí pozici a poprvé tak v letošním premiérovém ročníku stanul na stupních vítězů, shodou okolností vedle svých stájových kolegů. Tým SUNRED totiž zaznamenal "hattrick", když na druhý skončil Angličan James Nash a cílem sobotního závodu vítězně projel také další Michalův stájový kolega Španěl Oscar Nogues!

V průběhu letošní premiérové sezóny evropského poháru Seat Leon si Matějovský postupně vybíral nováčkovskou daň. Vedl si velice dobře během úvodního víkendu na okruhu ve Valenci, kde již dříve testoval (stál na 3 místě startovního roštu), ale z bodovaných pozic ho nakonec odsunuly technické problémy. Na okruzích v Pau, Estorilu a v Brands Hatch, kde jel poprvé, si postupně zvykal. V Německu se situace obrátila. V kvalifikaci se již pohyboval v první desítce, ale jeho nejrychlejší kolo zmařily žluté vlajky. "Věděl jsem, že mohu mít na první tři řady na startu. Vůz byl v dobré kondici, ale v kole, kde jsem jel nejrychleji jsem kvůli vlajkám musel zpomalit, abych nebyl diskvalifikován," říkal Matějovský. Tato shoda náhod ho postavila na 11. příčku na startovním roštu. Vyrovnanost jezdeckého pole dokládá fakt, že prvních 11 jezdců dělil rozdíl 1 sekundy a 2 desetin.

Po letmém startu sobotního závodu se jezdci proprali první zatáčkou takovým způsobem, že plechy skřípaly. Matějovský zvolil výbornou strategii. Do první zatáčky nastoupil zvenku, udržel vůz na trati, přelétl retardér a do třetí zatáčky již vjížděl na 5. místě. "Bylo tam velmi těsno. Musel jsem si dávat pozor, abych se nedostal mimo trať. V prvním kole jsem se zařadil za 4. jezdce a následoval ho do dalších kol," říkal po závodě český jezdec. Matějovský pak nasadil stabilní tempo, zajel nejrychlejší kolo závodu a sledoval jak dva z jeho protivníků před ním opouštějí trať a posunují ho na třetí pozici, kterou si vychutnal až do konce. Na stupni vítězů tak v sobotu 30. 8. 2008 stáli v Oscherslebenu tři jezdci stáje SUNRED a oslavy mohly začít…

"Musím moc poděkovat týmu. Vůz byl skvělý. Je to historický úspěch. Dnes získaná trofej má pro mne skutečně velkou váhu, protože byla vybojována v evropském poháru. Je to pro mne, po tolika smolných okamžicích, velká odměna," říkal po skončení sobotních závodů spokojený Matějovský.

V pitlane během volných tréniků Michal Matějovský Před výjezdem k prvnímu patečnímu volnému tréninku Páteční volné tréninky poznamenala havárie Italů Lariniho a Simoniho Ze sobotní kvalifikace Ze sobotní kvalifikace Ze sobotní kvalifikace Ze sobotní kvalifikace Michal spolu inženýrem společnosti SNRED před prvním závodem studuje výsledky telemetrie V dobré psychické pohodě před prvním závodem Na stratovním roštu Na stratovním roštu Krizové situaci po letmém startu se Matějovský dokázal mistrně vyhnout Na trati 1. závodu Matějovský na 5. pozici a Oscar Nogues jako vgedoucí jezdec Stíhání Angličana Nashe Šéf týmu SUNRED Joan Orus se modlí, aby jeho jezdci dojeli do cíle na prvních místech ... a společná týmová radost Společné týmové foto Michal Matějovský přijímá ocenění a pohár z rukou šéfa společnosti SEAT SPORT Jaime Puiga

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu